infoline.ua

Офіційний Єреван готовий визнати незалежність Нагірного Карабаху - президент Вірменії

  Глава Міноборони Грузії Тінатін Хідашелі висловила підтримку діям Азербайджану щодо "відновлення територіальної цілісності"

  Самопроголошена Нагірно-Карабахська республіка (НКР) отримає незалежність у разі подальшої ескалації військових дій. Про це заявив на зустрічі з послами країн ОБСЄ президент Вірменії Серж Саргсян, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Якщо дійсно бойові дії триватимуть і переростуть у широкомасштабні дії, Вірменія визнає незалежність Нагірно-Карабахської Республіки", - сказав Саргсян.

  Він також повідомив, що доручив МЗС підготувати договір про військову взаємодопомогу з Нагірним Карабахом.

  Зауважимо, Нагірно-Карабаська Республіка - це невизнана держава, проголошена 2 вересня 1991 року. 10 грудня 1991 року було проведено референдум про статус НКР, на якому 99,89% учасників висловилися за незалежність. Референдум був бойкотований азербайджанською меншістю. Проголошенню незалежності передував майже чотирирічний вірмено-азербайджанський конфлікт, що призвів до численних жертв та біженців з обох сторін, викликаних застосуванням масового насильства й етнічних чисток. 

  Відповідно до конституції Азербайджанської Республіки, територія, в межах якої була проголошена НКР, є частиною Азербайджану. Вона, фактично контрольована НКР на цей час, лежить у південно-західній частині основної території Азербайджану та примикає до державних кордонів між Азербайджаном і Вірменією на заході й Азербайджаном та Іраном на півдні і до контрольованої Азербайджаном території на півночі і сході.

  Як повідомляв 5.ua, в ніч на суботу, 2 квітня, ситуація в зоні карабаського конфлікту різко загострилася. Почалися бойові дії із застосуванням авіації і артилерії. Сторони звинуватили один одного в порушенні перемир'я на лінії зіткнення. Прес-секретар Міноборони Вірменії Арцруни Ованесян повідомив вранці в понеділок, що "запеклі бої по всій протяжності лінії зіткнення карабаських та азербайджанських сил тривають".

  Зауважимо, за даними ООН на ранок понеділка, 4 квітня, в результаті бойових дій загинули щонайменше 30 солдатів і три мирні жителі, було поранено більш ніж 200 осіб.

  Попередній матеріал
  Українська розвідка назвала прізвища трьох російських генералів, які керували терористами на Донбасі
  Наступний матеріал
  Кабмін призначив нового заступника Квіташвілі
  Loading...

  Снаряди, випущені під час боїв у Нагірному Карабаху, розірвалися на території Ірану – ЗМІ

  Вірменія відреагувала на заяву Міноборони Азербайджану щодо Нагірного Карабаху

  Азербайджан заявив про припинення бойових дій у Нагірному Карабаху

  Азербайджан заявляє про знищення кількох вірменських офіцерів високого рангу в Нагірному Карабасі

  Експерт назвав одну з версій відновлення Карабаського конфлікту

  Ердоган висловив підтримку Азербайджану у зв’язку із загостренням Карабаського конфлікту