Уряд Норвегії оголосив, що більше не буде автоматично надавати притулок усім українцям. Відтепер заявки біженців із західних областей України розглядатимуть в індивідуальному порядку. Про це повідомила міністр юстиції Емілія Енгер Мель, пише УНІАН.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
За її словами, за час повномасштабної війни Норвегія, населення якої становить 5,6 мільйона людей, прийняла близько 85 тисяч українців.
"Ми не можемо прийняти непропорційно велику частку переміщених осіб порівняно з країнами Північної Європи", – сказала міністерка.
Тепер імміграційні органи в індивідуальному порядку розглядатимуть запити про надання притулку від жителів Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Рівненської областей. Країна вважає ці регіони безпечними.
Читайте також: ООН не має достатньо коштів для допомоги українським біженцям: що це означає.
Також Енгер Мель заявила, що серед українських шукачів притулку зростає частка чоловіків, зокрема призовного віку. На початку повномасштабної війни влада країни ухвалила рішення надавати притулок усім громадянам України, які його потребували. Згодом почала поступово посилювати умови отримання допомоги.
На початку року стало відомо, що країна може припинити надавати фінансову підтримку біженцям, які відмовилися жити у приймальних центрах.
Дивіться також: