5 канал

Очільник Держприкордонслужби у Стамбулі зустрівся з міжнародними партнерами: про який проект домовляються

Найближчим часом Україна має розпочати спільний секторальний проект у сфері інтегрованого управління кордоном загальною вартістю близько 60 млн євро

Очільник ДПСУ Петро Цигикал у Стамбулі під час 6-ї Конференції в рамках Будапештського процесу зустрівся з міжнародними партнерами, аби обговорити спільний секторальний проект у сфері управління кордоном. Про таке керівник Держприкордонслужби написав на своїй сторінці у Facebook.

"У рамках конференції мав ще дві плідні зустрічі. З Міністром внутрішніх справ Туреччини ми коротко обговорили питання консолідації зусиль у сфері управління міграційними процесами, а також з генеральним директором ICMPD – питання взаємодії у сфері прикордонного та міграційного менеджменту. Найближчим часом ми розпочнемо спільний секторальний проект у сфері інтегрованого управління кордоном загальна вартість якого складатиме біля 60 млн євро. Міхаель Шпенделєггер відзначив, що вже завершено підготовчий процес для старту з серпня цього року", – написав Цигикал. Деталі проекту, проте, не озвучив. 

Очільник ДПСУ також нагадав, що Україна географічно розташована на перехресті міграційних потоків зі Сходу до Європи і тому питання, пов'язані з переправленням мігрантів, торгівлею людьми, ідентифікацією затриманих, їх поверненням є досить актуальними. А співпраця з міжнародними партнерами дає змогу відстежувати основні світові тенденції і проблеми, обмінюватися досвідом в міграційній сфері, і головне – вести конструктивний діалог. 

"Я мав нагоду донести поважному зібранню позицію Уряду України у сфері управління міграцією та те, що в Україні вже утворено міжвідомчу робочу групу з питань координації інтегрованого управління кордонами. Вже найближчим часом в Україні розпочне роботу група радників ЄС, які очолюють та представляють прикордонні і митні відомства Фінляндії та Литви", – написав Цигикал.

Очільник ДПСУ також повідомив, що у 2018 році лише в рамках боротьби з торгівлею людьми українські прикордонники взяли участь у 10-ти міжнародних операціях з правоохоронними органами Молдови, Польщі, Іспанії, Греції, Італії, Europol і FRONTEX. У ході яких з-поміж іншого дискредитований канал торгівлі людьми з України в Іспанію, припинено діяльність злочинної групи в складі 22 осіб, затримано членів міжнародної злочинної групи, яка займалася виготовленням та збутом підроблених паспортів країн ЄС.

Довідка: у Стамбулі відбувається 6-та Конференція в рамках Будапештського процесу. Ця платформа є однією з найбільш довгострокових в рамках співробітництва Європи та східних партнерів в області міграції, а управління Будапештським процесом здійснюється шляхом організації щорічних нарад вищих посадових осіб за участі усіх держав-учасниць. Загалом в цій платформі беруть участь 46 країн та 14 міжнародних організацій. При цьому роль Секретаріату виконує Міжнародний центр з розвитку міграційної політики (ICMPD).

Дивіться також фотогалерею за темою:

Масштабні спільні навчання Нацгвардії, поліції, ДПСУ та рятувальників – епічна фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Грип в Україні: оприлюднили кількість жертв за період від жовтня минулого року
Наступний матеріал
Есмінець ВМС США зайшов у Чорне море для спільних навчань з Україною

У стамбульській Святій Софії з’явиться аудіогід українською мовою – посол

"Червоний Хрест" передав на окуповану територію 19 вантажівок з гуманітарною допомогою – ДПСУ

Оголошений у розшук капітан "Норду" каже, що він у Криму: в ДПСУ прокоментували заяву

Українців масово не пускають до РФ без причини – ДПСУ

На Донбасі знову фіксують ознаки використання окупантами лазерної зброї – штаб ООС

Що писав Богдану Хмельницькому турецький султан: український історик переклав сенсаційного листа Мехмеда ІV