літак_конкорд 5.ua

Обладнання, посуд і навіть унітаз: Частини літака "Конкорд" продадуть на аукціоні у Франції

Авторучка з борту літака коштуватиме від 10 євро, а от за вимірювачі швидкості та висоти доведеться заплатити щонайменше 7 тисяч євро

Частини надзвукового пасажирського літака "Конкорд" продадуть на аукціоні – вони підуть з молотка у французькій Тулузі, передає "5 канал". Організатори аукціону кажуть, що серед потенційних покупців не лише колекціонери, а й члени екіпажу, які свого часу виконували швидкісні трансатлантичні перельоти на цьому судні.

Покришки шасі, обладнання з кабіни пілота, меню, посуд і навіть унітаз – частини легендарного літака "Конкорд" 3-5 листопада можна буде придбати на аукціоні "Лабарб" у Франції. З молотка підуть і речі, пов'язані з історією лайнера: газета, присвячена його першому польоту, монети із викарбуваним "Конкордом", фотографії. Найдешевші лоти – авторучки та конверти з борту літака – торгуватимуть від 10 євро. А от за вимірювачі швидкості та висоти доведеться заплатити щонайменше 7 тисяч.

"Аукціони відвідують різні люди. Наприклад, ентузіасти, які просто хочуть роздивитися лоти і не мають можливості купити щось. Приходять також колекціонери і ті, хто ностальгує за "Конкордами". Люди, батьки яких працювали в авіації або з взагалі члени екіпажу та пілоти "Конкордів". Вони хочуть залишити в себе частину лайнера, який і досі вважають найгарнішим у світі", – розповів власник аукціону Марк Лабарб.

Комерційна експлуатація "Конкордів" почалася у 1976-му році. Лайнер розвивав швидкість до 2330 кілометрів за годину, а на його борту могли перебувати до 111 пасажирів і членів екіпажу. За 27 років регулярних та чартерних рейсів "Конкорди" перевезли більш як 3 мільйони пасажирів. Їхню експлуатацію припинили у 2003 році – через три роки після катастрофи під Парижем, в аеропорту Шарля-де-Голля.

/
/
/

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Сотні нерозірваних снарядів": Рятувальники розповіли, яка ситуація у Сватовому через рік після вибуху
Наступний матеріал
Німеччина готова збільшити свою відповідальність у Євросоюзі

Зміцнити гривню: Нацбанк виставить на валютний аукціон $30 млн

В Японії на аукціоні за рекордну суму продали гроно найдорожчого у світі винограду

Ударну установку Beatles виставили на аукціон

На аукціоні в Женеві за рекордну суму продали блакитний діамант фізика Оппенгеймера