tsn.ua

Німеччина готова збільшити свою відповідальність у Євросоюзі

  ФРН готова нести ще більшу відповідальність за єдність ЄС і трансатлантичне партнерство в непростий час

  Про це заявив статссекретар МЗС ФРН Міхаель Рот, передає "Укрінформ".

  "ЄС - наше минуле, наше сьогодення і наше майбутнє; Німеччина продовжить брати на себе особливу відповідальність за європейський проект в тісній співпраці зі структурами ЄС і партнерами всередині ЄС", - пообіцяв дипломат.

  Він зауважив, що для німців європейська інтеграція "є частиною ДНК" з 2 причин: тому що була розпочата для подолання тяжкої спадщини війни, взаємних образ, націоналізму і расизму, а також тому, що разом країни співдружності можуть домогтися набагато більшого, ніж поодинці.

  "В 2050 році, коли населення ЄС становитиме лише 5% загальносвітового, жодна з європейських країн не зможе бути в числі провідних економік, однак разом ми, як і раніше, будемо в числі лідерів", - сказав Рот. "Так, ЄС - складний звір. Але ставити під питання весь проект ЄС - безвідповідальний популізм", - підкреслив статссекретар.

  Заступник голови МЗС зазначив, що останні більш як 2 роки вкрай непрості: незаконна анексія Росією Криму стала поворотним моментом європейської безпеки, інші виклики підточують співдружність ззовні та зсередини. Всі старі й нові виклики вимагають тіснішого трансатлантичного партнерства, особливо з урахуванням такої непростої передвиборчої кампанії в США.

  Як приклад активності німецької дипломатії Рот навів проведення минулого тижня в Берліні саміту "нормандської четвірки" "у пошуках сталого і мирного розв'язання кризи в Україні", а також спроби Німеччини підтримати діалог між США та Росією в питанні Сирії.

  Попередній матеріал
  Обладнання, посуд і навіть унітаз: Частини літака "Конкорд" продадуть на аукціоні у Франції
  Наступний матеріал
  У США товстий єнот застряг у танку Нацгвардії – відео
  Теги:

  Німеччина не хоче змінювати нормандський формат

  Німеччина надішле до Литви танки Leopard 2

  В уряді Німеччини пояснили, чому Сурков брав участь у "нормандський переговорах" попри заборону в’їзду в ЄС