автобус горить 5.ua

"Сотні нерозірваних снарядів": Рятувальники розповіли, яка ситуація у Сватовому через рік після вибуху

Сотні нерозірваних снарядів - у полях навколо міста - така ситуація нині в Сватовому, де рік тому вибухнув склад боєприпасів. Ліквідувати наслідки повністю й досі не вдалося. А люди власним коштом ремонтують свої оселі

Рік тому після вибуху на складі боєприпасів у Сватовому снаряди розлетілись на 10-тикілометрову зону навколо вибуху. Відремонтували 58 пошкоджених багатоповерхівок. А от господарям приватних будинків ремонтувати житло довелося власним коштом. Анатолій Довбня розповідає, тоді великокаліберний снаряд приземлився за кілька метрів від його подвір’я. Від вибухової хвилі будинок частково зруйнувався, дах посікло осколками. Латав самотужки.

"Все робили самі. Переїхати не мали куди, тому робили", - говорить він.

У міськраді розповідають, від вибухів на складі постраждали понад три тисячі приватних будинків.   На реконструкцію та відновлення уряд дав 53 мільйони гривень. Гроші були виділені торік лише 28-го грудня. А вже 30-го їх повернули до бюджету, бо на місці за два дні не встигли їх освоїти.

У полях навколо міста залишаються лежати сотні боєприпасів. Щодня сапери знаходять близько 50 нерозірваних снарядів. Ліквідовують наслідки вибуху на артилерійському складі рятувальники з усієї країни.

За рік сапери розчистили майже 5 гектарів ґрунту та знешкодили понад 18 тисяч вибухонебезпечних предметів. Запевняють, робота добігає кінця. Рятувальники запевняють, після завершення усіх робіт, територія стане безпечною для ведення господарських робіт.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал".

Попередній матеріал
Кілька сотень росіян пройшли Маршем проти ненависті у Санкт-Петербурзі
Наступний матеріал
Обладнання, посуд і навіть унітаз: Частини літака "Конкорд" продадуть на аукціоні у Франції
Теги:

Вибухотехніки щодня знешкоджують близько сотні снаряді у Сватовому

Начальник складів з боєприпасами у Сватовому лишається під вартою до 9 квітня