5.ua

Обама переконав американців у доцільності удару по Сирії

  Кардинально змінити ставлення громадян Сполучених Штатів до обстрілу сирійської території вдалося своєю промовою президенту Бараку Обамі. До останнього виступу глави держави, більше половини американців виступали проти удару по Дамаску. Після нього соціологічне опитування, організоване телеканалом Сі-Ен-Ен, показало, що військову операцію проти Сирії підтримують уже більше шістдесяти відсотків громадян США. У зверненні президент Обама, зокрема, детально роз’яснив усі деталі можливого удару й остаточно запевнив, що атака триватиме заздалегідь визначений період часу й не передбачатиме наземного вторгнення. Головною метою обстрілу голова держави назвав покарання режиму президента Башара Ассада за використання хімічної зброї.

  Барак Обама, президент США: «Я не прагну необмеженої у часі військової операції, як ті, що були в Іраку та Афганістані. Я не збираюся організовувати тривалу авіаційну кампанію, як у Лівії чи Косові. Після жахливих втрат, які ми зазнали у цих країнах, ідея тривалого військового втручання не здобуде популярності серед американців. Але лише ми можемо подати сигнал режимові Асада, щоби хімічні атаки не повторилися».

  «Злочином» називає можливу військову операцію США проти Сирії російська Держдума. Відповідне звернення депутати планують ухвалити вже найближчим часом. Про його підтримку з трибуни висловилися чільники всіх фракцій. Голова комітету Держдуми з міжнародних справ стверджує, що удар по Дамаску стане катастрофою і для Сирії, й для всього Близького Сходу. Перед такою загрозою, за його словами, Росія готова піти на рішучі дії.

  Олексій Пушков, голова комітету Держдуми Росії з міжнародних справ: «Если партия войны в Соединенных Штатах возьмет верх, то Государственная дума рассмотрит более жесткие шаги. Они будут включать в себя увеличение поставок оборонительного вооружения Ирану и пересмотр нашего сотрудничества с Соединенными Штатами в Афганистане».

  Ініціативу про передачу сирійського арсеналу хімічної зброї під міжнародний контроль привітав голова Ліги арабських держав, Набіль Ельарабі. Проте, за його словами, для відновлення миру в регіоні, цей крок обов’язково має бути доповнений ще низкою заходів.

  Набіль Ельарабі, голова Ліги арабських держав: «Крім встановлення міжнародного контролю над сирійською хімічною зброєю, Рада безпеки Організації об’єднаних націй має розробити детальний план, як це буде реалізовано і якнайшвидше затвердити його. Але цей крок не може означати, що винні в застосуванні заборонених отруйних речовин уникнуть покарання. Їх мають судити за військові злочини. Також потрібно ухвалити резолюцію, яка зупинить бойові дії в Сирії, та підготувати ще одні мирні переговори в Женеві».

  Члени слідчої комісії  ООН дійшли висновку, що військові злочини під час громадянської війни у Сирії чинили як влада, так і опозиція. Про це йдеться в доповіді з аналізом подій у Сирії, що сталися з 15 травня по 15 липня цього року. Правозахисники стверджують: армія Башара Асада вбивала мирних мешканців і бомбардувала лікарні. Фахівці також повідомили, що мають докази застосування хімічної зброї у Сирії з боку урядових військ. Водночас, серед дій повстанців правозахисники зафіксували захоплення заручників, обстріл кварталів з цивільними, а також страти полонених. Експерти резюмували, що розв'язати кризу силовим методом неможливо, і порадили шукати політичного вирішення конфлікту.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Батьків дошкільнят змушують купувати приладдя для дитсадків?
  Наступний матеріал
  Єдиний клас для дітей із вадами зору відкрили у Вінниці
  Теги:
  Loading...