5.ua

Єдиний клас для дітей із вадами зору відкрили у Вінниці

  Вчителька (до дітей): «Підняли очки, опустили очки, подивилися вправо, подивилися вліво, закрили очки».

  Таку вправу для очей ці першокласники роблять через кожні 10 хвилин. У цьому класі навчаються семеро дітей з вадами зору. Він такий – перший в обласному центрі.

  Школяр: «Я люблю ходити до школи і займатися, і у мене є багато друзів».

  Школяр: «Вчителька малює на дошці сонечка, ми перемальовуємо їх в альбом. Мені це дуже подобається».

  Для викладання у школу запросили фахівця – тифлопедагога. Учитель розповідає: на відміну від інших першачків, у цих дітей додаткові спеціалізовані уроки.

  Євгенія Соцька, тифлопедагог: «Ми йдемо за звичайною програмою, але у нас є спеціальні корекційні заняття, які, вони йдуть після всіх уроків – це соціально побутове орієнтування, ритміка, це розвиток мовлення».

  Зазвичай навчання для дітей зі слабким зором проводять удома або у спеціалізованих школах, кажуть батьки. Окремий клас у звичайному освітньому закладі – місцеве нововведення.

  Сергій Кудла, батько першокласника: «Ціль в тому була, щоби інтегрувати дітей в колектив, щоб їх не обмежувати домашнім колом, сім’єю, щоб діти могли навчатися».

  Володимир Буняк, директор департаменту освіти Вінницької міської ради: «Діти, коли знаходитимуться в класі, вони перш за все, дійсно, матимуть можливість із своїми однолітками, і вирішувати свої якісь особисті питання, і в той же час – гармонійно розвиватися. Тому що коли навчаються на дому, дитина бачить тільки перед собою вчителя і не бачить однолітків».

  Клас для дітей із слабким зором створили у школі номер 16. Для приміщення підібрали спеціальні меблі та колір стін.

  Зоя Романова, директор Вінницької СЗОШ І-Ш №16: «Щоб не було такої поверхні блискучої, тому що воно відображається і від цього звичайно вони погано бачать, а так як поверхня не лакована – і для зору їм краще».

  Першачки навчатимуться тут до випускного класу. Свій предмет кожен учитель викладатиме за методикою та рекомендаціями тифлопедагога. У Вінниці готові відкрити такі ж класи і в інших школах. Головне, кажуть чиновники, бажання батьків.  

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Обама переконав американців у доцільності удару по Сирії
  Наступний матеріал
  Євгенія Тимошенко: радіаційної перевірки у палаті мами не було
  Теги:
  Loading...