5.ua

Батьків дошкільнят змушують купувати приладдя для дитсадків?

  Мама трьох дітей Наталія Боровська – одна з тих, кого у дитячому садку зобов’язали придбати не лише канцелярське приладдя, але й побутову хімію. Порівнявши свій список з тими, які дають в інших закладах, жінка зробила висновок – вони схожі.

  Наталія Боровська: «В кожному списку є така особливість – це наявність 5-6 миючих засобів, а саме: чистячі, миючі, засіб для унітазу, засіб для підлоги, засіб для миття вікон, рідке мило, мило звичайне туалетне, ще пральні порошки».

  Наталія порахувала: для кожної дитини батьки купують шість видів мийних засобів. У групі в середньому 30 дітей, тож на одну лише групу припадає 180 одиниць побутової хімії. Якщо у садку 380 вихованців – заклад отримує 2280 одиниць мийних засобів. Вихователі переконують: майже всю побутову хімію купують за бюджетні кошти, а якщо батьки щось придбали – то це з власної ініціативи.

  Валентина Фаріон, вихователь ДНЗ №37: «Миючі засоби – це у нас мило, туалетний папір, серветки, якими ми користуємося, а такого, як миючі засоби – нам не потрібно».

  Марія Яковенко, завідувач ДНЗ №37: «Коли організовуються батьківські збори, вони вирішують, можливо, чимось допомогти, якщо недостатньо. А так – у нас все по бюджету. Це якби ми дали батькам такий список – зразу скарга була б».

  Скарги щодо списків уже були – кажуть у міському управлінні освіти. Там переконують: видатки на закупівлю матеріалів для дитячих садків фінансують у повному обсязі, тож у батьків можуть просити купувати лише канцелярське приладдя для своїх дітей.

  Зоя Грачова, спеціаліст з дошкільного виховання управління освіти Житомирської міської ради: «Це ми просимо у батьків не вимагаючи, а це ми просимо в них добровільно. Це не значить, що кожен батько повинен усе це принести, а це дитинці, щоб забезпечити її рівень розвитку».

  Батьки зізнаються: хоч і знають про добровільність покупок, таки змушені придбати усе, що пишуть вихователі. Мовляв – бояться, що на їхніх дітей будуть тиснути.

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомир, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Кишиневі передумали передавати аеропорт росіянам
  Наступний матеріал
  Обама переконав американців у доцільності удару по Сирії