Нових ударів по Триполі завдали війська міжнародної коаліції

  Нових ударів по Триполі завдали війська міжнародної коаліції. Ціллю атаки були об`єкти протиповітряної оборони.

  Лівійські ЗМІ знову повідомляють про жертви серед цивільного населення. За їхніми даними, загинули понад 60-т людей. До коаліції сьогодні долучилися нові країни - Бельгія і Катар, на черзі - Іспанія та Йорданія. Операцію "Одіссея-Світанок" розкритикував російський прем`єр. Володимир Путін сказав, що втручання Сполучених Штатів у внутрішні конфлікти в інших державах - стало тенденцією. Для зустрічі з російським президентом Дмитром Медведєвим прибув америкаснкьий міністр оборони Роберт Гейтс - головна тема - теж Лівія. Тим часом, війська Муамара Каддафі продовжують розправу над опозицією - триває бійня у місті Місурата.

  Ліга арабських держав - поважає рішення ООН щодо військової операції в Лівії. Про це в понеділок заявив її Генеральний секретар Амр Мусса. Таку заяву він зробив після зустрічі з головою ООН Пан Гі Муном. Ще вчора - Амр Мусса заявляв, що події в Лівії - виходять за рамки встановлення безполітної зони. Сьогодні ж - перші арабські літаки вирушили патрулювати повітряний простір Лівії. Їх відправив - Катар.

  Амр Мусса, генеральний секретар Ліги арабських держав: "Позиція Ліги арабських держав щодо Лівії була чіткою від самого початку, коли ми призупинили членство Лівії. Після цього ми звернулися до ООН з проханням завпровадити безполітну зону. Ми поважаємо резолюцію ООН, жодних конфліктів із цього приводу немає. Ця резолюція передбачає, що вторгнення на територію Лівії - не буде. Її мета - захистити мирних громадян".

  Ракетні удари та бомбування пошкодили лівійську протиповітряну оборону та послабили провладні війська. Про це повідомили представники Пентагону. Водночас США заявляють - вони не збираються керувати операцією в Лівії. На думку Роберта Гейтса, міністра оборони США, на чолі коаліційних сил має стати НАТО або спільне командування Франції та Великої Британії.

  Роберт Гейтс, міністр оборони США: "Ми сподіваємося за кілька днів передати керування операцією. Ми й надалі підтримуватимемо коаліцію, будемо її членом, братимемо участь у військових операціях. Утім, США - не очолюватимуть цей союз".

  Позиція НАТО з питання участі у військовій операції проти Лівії - залишається невизначеною. Поки що рада альянсу узгодила плани із запровадження ембарго на постачання зброї. Наміри НАТО щодо забезпечення безполітної зони над територією Лівії - ветувала Туреччина. Анкара заявила, що підтримає військову операцію, тільки якщо вона не перетвориться на окупацію цієї арабської країни.

   "5 канал"

  Попередній матеріал
  Житомирські лялькарі святкують свято лялькового актора
  Наступний матеріал
  На аварійній "Фукусімі-1" - задимився 2 реактор [сюжет, відео]
  Теги: