На аварійній "Фукусімі-1" - задимився 2 реактор [сюжет, відео]

  На аварійній "Фукусімі-1" - задимився другий реактор. Водночас, викид диму над реактором №3, що стався сьогодні вранці, припинився. Рятувальники вже не заливають його водою. Усіх працівників АЕС - евакуювали. У 8-х опримінення. У них більше ста мілізівертів, що є максимальним рівнем, який професійний працівник може отримати за рік.

  Електричні кабелі, необхідні для запуску систем охолодження на АЕС "Фукусіма-1" - підключені на 4-х реакторах із 6-ти. Не вдається стабілізувати ситуацію - на 3-му та 4-му енергоблоках. Їх продовжують охолоджувати водою. Вранці на третьому реакторі піднявся тиск, але незабаром - він нормалізувався. Електропостачання на цих енергоблоках - планують відновити у вівторок.

  Хідехіко Нішияма, представник Агенції з ядерної та промислової безпеки: "Щодо робіт із заливання реакторів водою. У неділю ми працювали на третьому реакторі. Потім - розпочали роботи з підключення електрики. Сьогодні - плануємо продовжити охолодження реактора водою. На четвертому енергоблоці - працюють 13 пожежних бригад".

  Попри те, що фахівці доповідають про деяке поліпшення ситуації на АЕС, влада повідомляє про нові випадки виявлення радіоактивних елементів у овочах і воді. У суботу радіоактивний йод виявили в шпинаті та молоці з префектури Фукусіма. У неділю - у водогоні Токіо виявили радіоактивний цезій. Люди - налякані. Дедалі більше японців припиняють купувати фрукти, овочі та рибу - оскільки бояться, що ці продукти забруднені.

  Тадаші Хігано, власни крамниці: "Люди зараз не купують рибу. Також виникли проблеми з постачанням із моря. Ще й транспорт погано ходить, ніхто не приїжджає. Для мене це великі збитки".

  Кіоко Мацуяма, покупець: "Якщо й далі надходитимуть повідомлення про забруднення продуктів, я не питиму воду з-під крана. Навіть під дощ виходити страшно".

  Погана погода майже на всій території Японії - ще один привід турбуватися для мешканців. Дощ - може бути радіоактивним. Наразі дослідження виявило незначне підвищення норм вмісту ізотопів йоду та цезію в 9 з 47ми префектур Японії. Міністерство охорони здоров"я - запевняє, що наявний рівень радіації - не шкодить здоров"ю.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Нових ударів по Триполі завдали війська міжнародної коаліції
  Наступний матеріал
  Армія Ємену вивила на вулиці танки
  Теги: