Новий прем`єр-міністр Італії отримав вотум довіри сенату

  Вотум довіри отримав новий прем`єр-міністр Італії Маріо Монті від Сенату. На підтримку його уряду проголосували дев`ять із десяти з присутніх у залі сенаторів. Сьогодні це рішення мають затвердити ще депутати нижньої палати парламенту.

  Такого єднання італійський сенат не демонтрував вже давно. Через день після формування нового уряду, верхня палата парламенту висловила довіру Маріо Монті та його кабінету міністрів.

  Ренато Скіфані, президент італійського сенату: "Присутні - триста сім сенаторів, більшість - сто п`ятдесят чотири. Проголосували - триста шість. "За" - двісті вісімдесят один, "проти" - двадцять п`ять, утрималося - нуль. Рішення ухвалено".

  Результати голосування зустріли оплесками у залі. Виступ Маріо Монті, чи "супер-Маріо", як його охрестила преса, сімнадцять разів переривали оваціями. Сенатори покладають надії на новий уряд. Вони сподіваються, що прем`єр і його команда технократів зможуть врятувати від банкрутства Італію, державний борг якої становить майже два трильйони євро. Представники майже усіх партій вже запевнили Монті у готовності до співпраці.

  Анна Фіноччаро, сенатор від демократичної партії: "Для вас, прем`єре Монті, та вашого уряду - підтримка, відданість та співпраця моєї групи". 

  Навіть сенатори від партії Сильвіо Берлусконі обережно висловлюються на підтримку нового прем`єра.

  Альтеро Маттеолі, сенатор від партії "Народ свободи": "Ми голосували за цей уряд з великим переконанням. Звісно, якщо він ухилятиметься від виконання своїх завдань, тоді ми перестанемо його підтримувати. Те саме можна сказати про решту партій, які проголосували за уряд".  

  Напередодні Маріо Монті оприлюднив план порятунку країни. Він планує запровадити новий податок на майно, а також скоротити пільги для політиків. Новий прем`єр хоче боротися з неплатниками податків та тіньовим бізнесом. Однак, з впровадженням економічної реформи не погоджуються студенти. Вони вийшли на вулиці Мілану та Рима, виступаючи проти запланованих бюджетних скорочень.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Магера: новий закон про вибори дискримінує деякі політсили
  Наступний матеріал
  В Конго туристи їздять дивитись на діючий вулкан
  Теги: