alchetron.com

Новий генсек ООН склав присягу

  Гутерреш приступить до своїх обов'язків із 1 січня

  Новий генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш склав присягу у Нью-Йорку. Він став дев’ятим очільником Організації об’єднаних націй за понад 70 років її існування.

  Виконувати свої обов’язки Гутерреш розпочне 1 січня. Він змінить на посаді Пан Гі Муна, який очолює Організацію Об’єднаних Націй уже десятий рік.

  "Страх рухає багатьма людьми на цій планеті. І ми повинні розуміти їхній відчай, і допомагати їм. Проте, без втрат для загальнолюдських цінностей. Це час відновити відносини між людьми і їхніми чільниками. Тим, хто при владі саме час прислухатися і показати, що вони дбають про свій народ, про глобальну стабільність і солідарність, від якої ми усі залежимо", - заявив новопризначений генсек ООН.

  "Хоча я піду з посади, моє серце залишиться тут, в ООН. І це серце - спокійне. Бо я передаю владу генеральному секретарю Антоніу Гутеррешу, людині, яка не зраджує своїм принципам. Не сумніваюся, що він успішно розв’яже чимало складних викликів", - сказав Пан Гі Мун.

  67-річний Антоніу Гутерреш був прем’єр-міністром Португалії від 95-го до 2002-го року. Від 2005-го до 2009-го - працював Верховним комісаром ООН у справах біженців. На посаду нового генерального секретаря його обрали у середині жовтня. 

  Попередній матеріал
  Казарін: Повернення Криму буде феєричним - відео
  Наступний матеріал
  Терористи 42 рази гатили по українських позиціях за добу

  Новий Генсек ООН пропонує розподілити біженців по всьому світу

  "Нова дипломатія за мир": новообраний генсек ООН розповів про напрямки роботи на посту

  Генсек ООН звинуватив владу Асада у більшості смертей цивільних у Сирії

  Стало відомо ім'я нового генсека ООН