alchetron.com

"Нова дипломатія за мир": новообраний генсек ООН розповів про напрямки роботи на посту

  Окремо під час свого виступу Антоніу Гутерріш виділив питання сирійської війни

  Затверджений на Генасамблеї ООН у четвер, 13 жовтня, новий генеральний секретар організації Антоніу Гутерріш розповів у своєму виступі про те, на чому зосереджуватиме свої зусилля на новому посту. Головним завданням Гуттеріш назвав збереження миру. Про це повідомляє "Укрінформ".

  Зокрема, новообраний глава Організації зазначив, що зробить все можливе "щоб служити справі миру", та закликав усі країни, насамперед, які є протилежними сторонами конфліктів, об'єднатися для сприяння миру.

  При цьому, окрему увагу Гутерріш звернув на конфлікт у Сирії. Він заявив, що на посаді Верховного комісара бачив величезні страждання людей, у першу чергу, під час відвідування зон конфліктів і таборів для біженців.

  Дивіться також: Путін розкручує маховик смерті під Алеппо – аналіз ситуації в Сирії

  Відтак, новий глава ООН пообіцяв докласти "всіх можливих зусиль", щоб принести мир людям у Сирії. Гутерріш також підкреслив, що сприятиме новій "дипломатії за мир" та домагатиметься діалогу для врегулювання суперечок.

  "Ми повинні переконатися, що можемо розірвати цей зв'язок між усіма терористичними угрупованнями та войовничими екстремістами з одного боку, а також популізмом і ксенофобією з іншого боку. Ці два компоненти підсилюють один одного, і ми повинні бути в змозі боротися з ними", – повідомив він.

  Гуттеріш також висловив надію, що "ООН і міжнародне співтовариство зможуть відповісти на виклики, які постали сьогодні, і зможуть прийняти своєчасні рішення, необхідні для миру й припинення конфліктів".

  Одним із питань новобраний генсек ООН назвав також досягнення гендерної рівності в системі ООН.

  Як повідомляв 5.ua, Антоніу Гутерріш займе свій пост вже 1 січня.

  Попередній матеріал
  Суд вирішив посадити міського голову Бучі під домашній арешт
  Наступний матеріал
  "Українських диверсантів" Панова та Захтея потайки вивезли до "Лефортово"

  Генасамблея ООН затвердила нового генсека Організації Об'єднаних Націй

  Радбез ООН офіційно обрав нового генсека Організації Об’єднаних Націй