Нову економічну кризу прогнозує МВФ

  Нову економічну кризу прогнозує Міжнародний валютний фонд. Про це йдеться у доповіді, яку МВФ оприлюднює кожні два роки. Автори звіту попереджають, що фінансові труднощі, з якими стикнулися Сполучені штати та країни Європейського союзу, швидше за все, спричинять новий виток рецесії.

  Вразливе фінансове становище США та потрясіння в зоні євро є двома основними факторами, які загрожують зростанню глобальної економіки. Про це повідомив головний радник МВФ - Олівьє Бланшар на прес-конференції присвяченій регулярній доповіді фонду. Він також зазначив, що країни, які входять у зону євро, вкрай повільно вирішують проблему своїх державних боргів.

  Олівьє Бланшар, головний економічний радник МВФ: "Керівники держав єврозони відстають на крок від розвитку ринкових подій. Європі час діяти. Ми неодноразово закликали ЄС якомога швидше втілювати в життя антикризові заходи, ухвалені на попередніх зібраннях".

  Серед країн зони євро найбільші проблеми, на думку фахівців з МВФ, мають Італія та Греція. Погіршення ситуації в італійській економіці призвело до зниження кредитного рейтингу країни міжнародною агенцією "Стандард ен Пурз" на один ступінь. Греція ж так і не домовилася з ЄС, МВФ та Європейським центробанком про надання черговОго траншу. Розгляд питання перенесли на наступний тиждень.

  Йорг Декрессін, старший економічний радник МВФ: "Поки Афіни виконуватимуть взяті зобов`язання їм допомагатимуть й міжнародні партнери. Зараз обговорюються додаткові антикризові заходи, які має ухвалити влада Греції для отримання наступного траншу. Всі сторони зацікавлені в тому, щоби країна залишилася у зоні євро".

  За прогнозами МВФ, Німеччина стане єдиною серед країн з ровинутою економікою, яка зможе досягти двохвідсоткового зростання цьогоріч. А наступного року жодна держава не збільшить темпів розвитку, крім Японії, що зазнала значного економічного спаду після березневих землетрусу й цунамі.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Гучне вбивство у Афганістані
  Наступний матеріал
  Другий день страйку іспанських вчителів
  Теги: