Нові скандальні закони України – у фокусі світових ЗМІ [відео]

  Західні медіа висловлюють дуже схожі оцінки: процес надшвидкого голосування руками під акомпанемент бійок мають мало спільного з демократією, ухвалені закони спрямовані на обмеження громадянських прав і свобод українців та подібні дії влади свідчать про підготовку до спроби придушення антиурядових демонстрацій уже найближчим часом. Прогнозовано, схвально про роботу депутатів від Партії регіонів та комуністів говорили лише в Росії. Деякі тамтешні медіа прямим текстом наголосили: тепер українців можна буде саджати за ґрати навіть за виправдання прибічників фашизму.

  «Скандальне право. Український парламент запроваджує диктатуру» – під таким заголовком вийшла стаття про останні події у Києві на сайті «Польського радіо». Медіа наголошує – пакет ухвалених законів значно обмежує свободу зборів та слова і діяльність неурядових організацій.

  Інформаційна агенція «Ройтерз» повідомляє: український парламент ухвалив пакет законів, спрямований проти мітингарів, і детально описує всі статті, які обмежують право на проведення мирних зібрань та перераховує кримінальні санкції за їхнє порушення. На завершення ЗМІ подає думки лідерів опозиції та посла Євросоюзу в Україні про невідповідність ухвалених документів демократичним нормам.

  «Закони в Україні ухвалюються кулаками» – пише під фотографіями з вітчизняного парламенту британська щоденна газета «Експрес». Медіа повідомляє, що під галас бійки більшості – яку журналіст видання називає «проросійською» – з опозицією було ухвалено низку сумнівних законів.

  Бійки в українському парламенті потрапили до головних новин і французького телеканалу «Європа Один». Як і їхні британські колеги, журналісти цього медіа наголошують, що сутичка відбулася між проросійською та проєвропейською силами. Нинішній же протестний рух в Україні французький канал називає безпрецедентним.

  Сайт російського державного телеканалу «Вєсті» розповідь про події у парламенті починає зі смакування так званих «антифашистських» законів. ЗМІ повідомляє: згідно з внесеним комуністами документом, тепер українців саджатимуть у тюрму не лише за пошкодження радянських пам’ятників, а й за виправдовування дій усіх організацій, що будь-коли і в будь-якій формі співпрацювали з нацистською Німеччиною. Підсумовують свою статтю «Вєсті» тим, що у введенні більш жорстких законів винні самі мітингарі, які виступають за інтеграцію України до Європи.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  З Маріїнського парку вивозять учасників мітингу ПР [відео]
  Наступний матеріал
  Ще одна ніч на Євромайдані минула спокійно [відео]
  Теги: