Нові мітинги курдів у Стамбулі

  Нові масові заворушення у Стамбулі. Поліція розігнала багатотисячну акцію протесту в азійській частині міста. Мітингарі вимагають покарати винних у загибелі 35-ти курдських селян під час авіаудару турецької армії 28-го грудня. Влада запевняє, що інцидент розслідують.

  Водометами, сльозогінним газом та гумовими кийками правоохоронці придушили акцію протесту курдів у Стамбулі. Поліція розігнала мітингарів, які вимагали негайно судити винних у загибелі тридцяти п`яти мешканців одного з південно-східних селищ під час авіаудару минулої середи.

  Влада Туреччини виправдовується - село обстріляли помилково. Справжньою ціллю були курдські бойовики. Уряд країни пообіцяв розслідувати інцидент. Проте кілька тисяч протестувальників чекати не згодні. Біля штаб-квартири правлячої партії мітингарі закликали владу пришвидшити слідчі дії у кримінальній справі.

  Єсім Келеш, представниця курдських протестувальників: "Курди й надалі будуть чинити рішучий опір будь-яким утискам. Представників нашої нації в Туреччині вбивали, катували та кидали до в`язниць упродовж багатьох століть. Але ми не опустили руки й ніколи не здамося. Якщо турецьке суспільство спокійно реагує на такі трагедії - курди самостійно чинитимуть тиск на владу й досягнуть своєї мети".

  Прем`єр-міністр Туреччини Таїп Ердоган зателефонував кожній із родин загиблих і висловив співчуття. Розмову глави уряду з постраждалими транслювали через гучномовці на вулицях села. Проте лідери протестів обіцяють припинити антивладні виступи лише тоді, коли винні в трагедії сидітимуть за ґратами.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Японії стався землетрус
  Наступний матеріал
  Під час перегонів Дакар-2012 загинув гонщик
  Теги: