Нове державне свято КНДР - день народження померлого Кім Чен Іра

  У Північній Кореї тривають урочистості з приводу дня народження колишнього лідера - Кім Чен Іра. Він мав би відсвяткувати сімдесятилітній юювілей. По усій країні відбуваються паради, публічні виступи спортсменів та артистів.

  Син померлого і, водночас, новий чільник держави Кім Чен Ин, на чолі процесії уклонився портретові батька у палаці Кумсусан. Разом із ним шану колишньому лідеру віддали вищі посадовці країни. У той же час, на площі Кім Ір Сена у Пхеньяні до портрета померлого несли квіти прості громадяни. Після урочистостей відбувся військовий парад, який приймав Кім Чен Ин.

  Пек Вон Чол, мешканець Пхеньяна: "Я вклонився портретові нашого поважного товариша Кім Чен Іра. Я готовий усе віддати задля розбудови процвітаючої держави під керівництвом нового лідера - Кім Чен Ина".

  Коли і де саме народився Кім Чен Ір - достеменно невідомо. За офіційною версією - у військовому таборі в Північній Кореї. Того дня на небі з’явилася подвійна веселка та засяяла нова зірка. За радянською версією, Кім Чен Ір народився біля Хабаровська та мав ім’я Юрій Ірсенович Кім. Влада перейшла до нього у 1994 році від батька. Організація захисту прав людини назвала його уряд одним з найбільш репресивних. У 2010 році журнал "Форбс" вніс його до списку найвпливовіших людей планети. Кім Чен Ір помер торік, 17 грудня.

  Мешканець Пхеньяна: "Сьогодні мало б виповнитися сімдесят років нашому лідеру. Мені особисто його дуже бракує. Це втрата, якої взагалі не мало би бути. Тепер ми докладемо зусиль, щоби допомогти нашому новому керманичу, Кім Чен Ину".

  Уряд країни влаштував низку заходів для вшанування пам’яті померлого лідера держави. У Пхеньяні проводять міжнародний фестиваль з фігурного катання. У ньому беруть участь спортсмени з КНДР, Росії, Болгарії, Франції та Фінляндії. Крім цього, у водному палаці відбуваються показові виступи північнокорейської збірної з синхронного плавання.

  Відвідувач: "Я бачив виступи синхроністів лише по телебаченню. Сьогодні спортсмени продемонстрували неабияку майстерність. Усі були задоволені".

  А от у Південній Кореї супротивники тоталітарного режиму намагалися донести прадиву інформацію до північних сусідів. Адже КНДР інформаційно повністю відрізана він навколишнього світу. Для цього вони зібрали тисячу листівок та однодоларових банкнот, півтисячі DVD-дисків та переправили їх через кордон за допомогою повітряних кульок.

  Парк Сан Хак, активіст: "На знак шани померлому ми посилаємо ці листівки, щоби північнокорейці дізналися правду про їхню владу".

  Уряд КНДР вирішив офіційно зафіксувати сьогоднішню дату. Відтепер день народження Кім Чен Іра отримує назву - День сяючого сонця. Сам Кім Чен Ір отримав посмертно найвище військове звання - генералісимуса.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У чемпіонаті НХЛ "Піттсбург" несподівано поступився "Анахайму"
  Наступний матеріал
  У Німеччині стартував Рейнський карнавал
  Теги: