Німецький підводний човен класу 212А
Німецький підводний човен класу 212А Bundeswehr

Німецькі підводні човни оснащені небезпечними російськими навігаційними приладами – Bild

  Читайте по-русски
  Шифрування даних приладами не відповідає вимогами безпеки і може перехоплюватися Росією

  Понад 100 кораблів ВМС Німеччини – в тому числі і сучасні підводні човни U35 і U36 – обладнані навігаційними системами російської компанії Transas, які не відповідають вимогам до шифрування даних і можуть бути перехопленими російською розвідкою. Про це йдеться у статті німецького видання Bild.

  Перші судна були оснащені російськими навігаційними системами ще у 2005 році, за керівництва федерального канцлера Герхарда Шредера. Десять років потому, у 2015 та 2016 роках, прилади цієї ж компанії для визначення положення, швидкості та маршруту Navi Sailor 4100 встановили на новітніх німецьких підводних човнах U35 і U36.

  За результатами дослідження видання, прилади не відповідають військовим стандартам шифрування даних, які можуть бути перехоплені.

  "Звісно, ми стурбовані тим, що наші дані будуть перехоплені, наприклад, іноземними спецслужбами", – прокоментував ситуацію офіцер ВМС Німеччини.

  Компанію Transas заснували в 1990-му році у Санкт-Петербурзі для розроблення і виробництва електронно-картографічних систем та морських електронних карт. Також компанія забезпечувала флот Росії бойовими тренажерами.

  В 2018 році компанію придбала фінська Warstila. Втім, військовий підрозділ компанії залишився в РФ, причому зараз колишні інженери Transas займаються розробленням бойових безпілотників для російської армії.

  Влітку 2020 року служби безпеки Німеччини попередили, що морські навігаційні системи вразливі для шпіонажу та саботажу з боку іноземних держав. У випадку кібератаки дані можуть бути перехоплені або піддатися маніпуляціям, що в найгіршому випадку призведе до повної втрати функціональності судна.

  "Бундесвер має забезпечити, щоб навігаційне програмне забезпечення ВМС не було витоком безпеки. Міністерство має швидко пояснити, чому не використовується програмне забезпечення від виробників у країнах НАТО", – заявив речник оборонної політики парламентської групи "зелених" Тобіас Лінднер.

  Нагадаємо, на початку березня в міністерстві оборони Німеччини застерігли, що Росія домагається дестабілізації та послаблення НАТО.

  Попередній матеріал
  Україна стала першою країною в світі, де е-паспорт прирівняли до фізичного – Федоров
  Наступний матеріал
  У Полтаві та містах області запроваджують обмеження "червоної" зони
  Loading...