Німеччина і Швейцарія призупинили розвиток атомної енергетики

  Катастрофа на японській АЕС має "апокаліптичні масштаби". Так уважає канцлер Німеччини Ангела Меркель. За її словами, передбачити наслідки аварії поки що неможливо.

  Пані Меркель сподівається, що події в Японії не вплинуть негативно на світову економіку. Вона зазначила, Німеччина не планує повністю відмовитися від атомної енергії. Але вирішила не продовжувати термін експлуатації старих АЕС до 2040 року. Мораторій триватиме три місяці. За цей час Кабмін має наново розробити план переходу Німеччини на відновлювані джерела енергії. Нові атомні проекти у країні - призупинили. Аналогічне рішення ухвалила влада Швейцарії. Однак, Франція, Росія, Італія, Туреччина, Чехія та Польща і надалі розвиватимуть атомну енергетику.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Я підтримую перевірки на атомних станціях у Євросоюзі. Нам потрібні високі стандарти безпеки. Можлива катастрофа стосується не тільки тієї країни, де розташована АЕС. Я сподіваюся, що японська катастрофа не матиме радикального впливу на світову економіку. У будь-якому випадку, ми та наші партнери працюватимемо над зменшенням впливу наслідків стихійного лиха".

  Попередній матеріал
  Сукню обраниці британського принца Вільяма продали з аукціону
  Наступний матеріал
  Перша леді США сьогодні саджала городину
  Теги: