Через підземні поштовхи в Японії може прокинутися вулкан Фудзіяма

  Вулкан Фудзіяма може прокинутися. Про це попереджають японські фахівці. Виверження можливе через тривалі підземні поштовхи. Востаннє це сталося у 1707 році.
  Кількість загиблих внаслідок стихійного лиха в Японії збільшилася до шести з половиною тисяч. Понад 10 тисяч людей зникли безвісти. Такі дані оприлюднила японська поліція. Тим часом на аварійній японській АЕС "Фукусіма-1" відновили енергопостачання. Інженерам вдалося знову подати струм до другого реактора. Це має допомогти запустити насоси та охолодити енергоблок. Зараз над трьома із шести реакторів АЕС піднімається білий дим.

  Пошкоджені реактори поливають із спеціального пожежного обладнання і важких армійських гелікоптерів. Спостерігачі МАГАТЕ вважають ситуацію на АЕС дуже серйозною, і попереджають про можливі нові викиди радіації. Тим часом японський уряд дав розпорядження почати перевірку продуктів харчування на рівень радіоактивності. Перевірятимуть продукти з трьох регіонів країни, де рівень радіації може бути небезпечним для здоров`я людей. При тестуванні використовують спеціальний стандарт, створений на базі рекомендацій Комісії з ядерної безпеки. Японські науковці твердять: загроза радіаційного ураження мешканців країни - мінімальна.

  Кеічі Накагава, професор департаменту радіології Токійського університету: "В найгіршому випадку - у країні збільшиться кількість захворювань на рак. Але й це маловірогідно - мешканці Японії приймають з профілактичною метою йод. А вплив ншої радіації на сусідні країни,зокрема Китай - практично нульовий".


  Попередній матеріал
  В ізраїльському зоопарку народилось неочікуване маля гібона
  Наступний матеріал
  Уряд Лівії закрив повітряний простір для будь-яких польотів
  Теги: