Уряд Лівії закрив повітряний простір для будь-яких польотів

  Лівія оголосила про закриття повітряного простору, для будь-яких польотів. Така відповідь країни на резолюцію Ради Безпеки ООН.
  Документ щодо ситуації в Лівії Радбез ухвалив сьогодні вночі. Резолюція передбачає негайне припинення вогню обома сторонами. Над країною закрили повітряний простір. Заборона на польоти не стосуватиметься літаків із гуманітарними вантажами та евакуйованими людьми. Держави-члени ООН матимуть право на бойові дії без застосування наземних сил.

  Резолюція Ради безпеки ООН дозволяє застосовувати будь-які заходи для захисту цивільних громадян, окрім введення іноземних військ до Лівії. Франція та Велика Британія заявили, що вже за кілька годин можуть розпочати військову операцію у Лівії, якщо чинний режим не припинить бойові дії.  

  Марк Лайалл Грант, посол Великої Британії в ООН: "Рада безпеки встановила чітку легітимну основу - як для захисту громадян, так і для запровадження безполітної зони. Тепер ми можемо негайно розпочати дії, спрямовані на порятунок життів і припинення кровопролиття".

  Росія, Китай, Індія, Бразилія та Німеччина - утрималися під час голосування. Вони - проти збройного втручання у справи Лівії. Ці країни вважають, що вплив інших держав призведе до ескалації конфлікту.

  Віталій Чуркін, посол Росії в ООН: "Резолюція містить потенційну можливість масштабної інтервенції. Ми розуміємо причини прийняття резолюції, і тому не голосували проти, але вважаємо, що найшвидший шлях до безпеки громадян - повне припинення вогню".

  У Триполі - незадоволені ухваленою резолюцією. Влада Лівії заявила: рішення ООН загрожує єдності країни. Уряд також стурбований тим, що інші держави можуть почати озброювати повстанців. За декілька годин до голосування представники уряду заявили, що будь-яке військове втручання спричинить загрозу для цивільних та військових суден і літаків у Середземномор`ї. Лівійці, які підтримують Муаммара Каддафі, розчаровані рішенням ООН.

  Лівієць: "Рада безпеки каже, що збирається захищати мирних мешканців. Про яких цивільних ідеться? Про нас, чи людей зі зброєю на вулицях? Захищаючи їх, вони боронять злочинців".

  Муаммар Каддафі не збирається зупинятися через резолюцію ООН. Він обіцяє за кілька годин узяти Бенґазі. Вранці провладні сили кілька разів атакували місто з неба. Утім, повстанці сповнені надії на перемогу. Вони упевнені: завдяки резолюції зможуть захопити владу в країні та скинути Каддафі. На вулицях міста - святкують. Мешканці Бенґазі співають, танцюють і стріляють у повітря.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Через підземні поштовхи в Японії може прокинутися вулкан Фудзіяма
  Наступний матеріал
  У Ємені розігнали антиурядові мітинги - поранено більше 80 осіб
  Теги: