Німа чорно-біла стрічка "Артист" отримала 5 Оскарів

  П`ять Оскарів отримала цьогоріч чорно-біла німа стрічка "Артист". Вона здобула перемогу у номінаціях за кращий фільм, кращого актора, режисера, саундтрек та за кращі костюми. Конкурент "Артиста" - "Хранитель часу" - взяв лише два Оскари. Статуетки вручили художникам-постановникам та оператору стрічки.

  Чорно-білий німий фільм про становлення Голівуда - "Артист" - зібрав найбільше Оскарів на церемонії в Лос-Анджелесі. Став він й найкращою стрічкою дві тисячі одинадцятого, обійшовши вісьмох конкурентів, які були номіновані в цій категорії. Статуетку ж кращого режисера забрав один з творців "Артиста" - Мішель Хазанавічус.

  Мішель Хазанавічус, режисер фільму "Артист": "Я отримав Оскара і забув свою промову. Зараз я - найщасливіший режисер у світі. Дякую Кіноакадемії, продюсеру, компанії, яка зняла цей фільм та всім його акторам".

  Кращим виконавцем чоловічої ролі став француз Жан Дюжарден, який зіграв в "Артисті" зірку німого кіно, Джорджа Валентина. У жіночій номінації Оскара отримала Меріл Стріп за роль колишнього прем`єр-міністра Великої Британії, Маргарет Тетчер, у фільмі "Залізна леді".

  Жан Дюжарден, актор: "Дякую всім! Я люблю цю країну. Надзвичайно вдячний за підтримку своїм партнерам з фільму та дружині. Якби мій герой у цій стрічці говорив - він би сказав усім вам - "Мерсі!"".

  Меріл Стріп, актриса: "Дякую всім своїм колегам та друзям. Зараз усе життя пробігає перед моїми очима. В цій залі - люди, які були зі мною впродовж десятків років, й ті, з якими я щойно познайомилася - дякую вам усім".

  "Артист" став усього другим німим фільмом, який отримав "Оскара" за всю історію кінопремії. Лише під час першої церемонії - у 1929-му році - статуетку виборола німа сага про Першу світову війну "Крила".

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Житомиряни скаржаться на незаконне завищення ціни закордонних паспортів
  Наступний матеріал
  Референдум щодо нової конституції відбувся у Сирії
  Теги: