Житомиряни скаржаться на незаконне завищення ціни закордонних паспортів

  На надто дорогі закордонні паспорти скаржаться житомиряни. Оформлення документа в області коштує дорожче, ніж де-інде. Місцеві активісти підрахували - плату за оформлення паспорту необґрунтовано підвищують, щонайменше, на кілька сотень гривень.

  Перелік рахунків на загальну суму 670 гривень видали житомирцю Віктору Чупрову у держпідприємстві "Інформресурс", коли він вирішив оформити закордонний паспорт. Крім обов’язкових платіжок, таких як держмито і бланк паспорта, є й інші рахунки.
   
  Віктор Чупров: "Страхування - у певному страховому агенстві. І додатково - рахунок 116 грн. і 50 грн. на ДП "Інформресурси". За які саме представницькі послуги - ніхто не пояснив".

  Платити за медичне страхування, довідку про несудимість та за консультації - не треба, вважають житомирські громадські активісти, адже для отримання паспорта вони не обов`язкові. І роблять висновок: чиновники заробляють гроші на необізнаності людей.
   
  Дмитро Ткачук, громадський активіст: "Абсолютно незаконним є примусове страхування громадян без права вибору людиною страховика, без права вибору страхового полісу. Людям нав`язують, вони це платять. Абсолютно таємними залишаються послуги "Інформресурсу".
   
  Протягом місяця закордонний паспорт отримують близько двохсот житомирців. За законом, люди мають сплатити обов`язкові платежі - переконують у держпідприємстві. Решта послуг, запевняють, добровільні.

  Наталія Зубленко, працівниця ДП "Інформресурси": "Я ж кажу, це абсолютно добровільний платіж. Їм же ніхто не дає – платіть. Хто каже, що нам страховка не потрібна - ніхто її не платить. Це ж добровільно, ніде не заховано".
   
  За отримання закордонного паспорта нині в середньому треба сплатити близько двохсот п`ятдесяти гривень. Утім, документ може обійтися ще дешевше, упевнений житомирець Іван Фурлет. Він каже: законодавство передбачає лише оплату держмита - а це 170 гривень.

   Іван Фурлет: "Згідно закону, вартість паспорта - 170 грн, і переплата складає 500 грн. Я буду добиватися того, щоб оформити свій закордонний паспорт згідно закону за 170 грн".

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомир, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масштабна залізнична аварія в Канаді - троє загиблих
  Наступний матеріал
  Німа чорно-біла стрічка "Артист" отримала 5 Оскарів
  Теги: