Коронавірус
Коронавірус Shutterstock

Ніякої "червоної зони": ЄС планує зняти обмеження на в'їзд усіх вакцинованих мандрівників

  Читайте по-русски
  Третім країнам дадуть час, аби підвищити кількість щеплених громадян

  Європейська комісія вирішила змінити принцип, за яким мандрівників з третіх країн допускали на територію ЄС. Фактично, буде скасовано використання так званих "червоного" та "зеленого" списків.

  Згідно з повідомленням на сайті Єврокомісії, від 1 березня 2022 року будуть зняті всі обмеження на прибуття вакцинованих від COVID-19 мандрівників з будь-яких країн.

  Передбачається, що буде застосовуватися оптимізований індивідуальний підхід, який орієнтуватиметься на статус подорожувальника, а не країни, з якої той прибув.

  У Єврокомісії вказують, що регулярні зміни складу згаданих списків ускладнювали планування подорожей, роблячи систему непередбачуваною – нові правила мають бути більш зрозумілими.

  "У зв'язку зі зростанням рівня вакцинації в усьому світі також є сенс скасувати обмеження на поїздки на підставі статусу людини, а не країни, з якої вона прибула. Ця зміна відбудеться лише з 1 березня 2022 року, щоб дати країнам, які не входять до складу ЄС, час для подальшого підвищення рівня вакцинації. Це також залежатиме від попередньої оцінки ситуації з вакцинацією за межами ЄС", – мовиться у пресрелізі.

  Зауважується, що вакцина проти коронавірусу має бути зі списку схвалених Європейським агентством з лікарських засобів. У випадку, якщо йдеться про схвалений лише Всесвітньою організацією охорони здоров'я препарат – необхідно буде отримувати негативний тест щодо COVID-19.

  Люди із сертифікатом про одужання після хвороби – також зможуть приїхати, здавши ПЛР-тест. За умови негативного тесту зможуть прибувати і неповнолітні.

  Водночас від 10 січня сертифікат про вакцинацію громадян третіх країн діятиме лише 9 місяців замість 12 як раніше – або ж необхідно буде отримати бустеру дозу щеплення.

  Нагадаємо, у США оголосили, що від січня діятимуть нові обмеження на в'їзд до країни.

   

  Попередній матеріал
  У Мінцифри розповіли, скільки українців уже згенерували COVID-сертифікати
  Наступний матеріал
  Кабмін призначив тимчасового керівника Податкової служби – подробиці
  Loading...