5.ua

Нідерланди звинувачують Росію у захопленні корабля "Арктик Санрайз"

   

  Негайно звільнити всіх заарештованих вимагають Нідерланди у Росії. З часу захоплення судна, Амстердам регулярно просив Москву добровільно відмовитися від претензій до захисників природи. Коли ж російські правоохоронці висунули всім тридцятьом екологам і кореспондентам звинувачення в піратстві, нідерландський уряд подав позов до міжнародного морського арбітражу. Про це у листі до парламенту повідомляє міністр закордонних справ Нідерландів - Франс Тиммерманс.

  Франс Тиммерманс, міністр закордонних справ Нідерландів: «Нідерланди, як країна під чиїм прапором ходить суднО "Арктик Санрайз", почала арбітражний процес на основі Конвенції ООН з морського права... проти, як ми це розцінюємо, незаконного захоплення судна, та з вимогою звільнення усіх членів його екіпажу».

  Міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг зустрівся з керівництвом Ґрінпіс, щоб узгодити способи звільнення заарештованих активістів організації з ув’язнення в Росії. Негайно звільнити журналістів, затриманих на Облавку "Арктик Санрайз", як осіб узагалі непричетних до інциденту, від російської влади вимагає міжнародна організація "Репортери без кордонів". Родичі в’язнів кажуть - така підтримка дуже їм допомагає.

  Аліна Сінякова, дружина заарештованого фотографа Дениса Сінякова: «Нам очень приятно - Денису и мне, что нас поддерживают так много журналистов. В такую ситуацию может попасть каждый из них. Приятно, что люди это осознают».

  Ґрнінпіс оголосив про суботні акції на підтримку заарештованих екологів. Вони пройдуть у півсотні країн світу. Апеляції на запобіжний захід для арештантів розглянуть восьмого жовтня. Напередодні ж президент Росії Володимир Путін заявив, що країна лише збільшуватиме свою присутність в Арктиці, й жодні протести не вплинуть на ці плани. Активісти ж Ґрінпіс укотре стверджують - буріння шельфу в регіоні може призвести до масштабної екологічної катастрофи.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Вже котрий день кияни гріються обіцянками комунальників
  Наступний матеріал
  Світові новини за 4 жовтня
  Теги:
  Loading...