Непал святкує перетворення з монархії на республіку (РОЗШИРЕНО)

  Непал святкує перетворення з монархії на республіку. Новий керівний орган країни - Конституційна асамблея - офіційно проголосував за зміну статусу країни. Монархія проіснувала в гімалайській країні майже 240 років. Тепер уже колишньому королю Г`янендрі наказано за два тижні полишити королівський палац.
  Непал остаточно і офіційно розпрощався з монархічним режимом. Тепер країна стала республікою, а у світі зникло останнє індуїстське королівство. Індуїсти правили Непалом 239 років. Два роки тому у країні завершилася громадянська війна. Маоїсти чинили опір владі десять років. І в результаті - позбавили короля Г`янендру більшості повноважень. Місяць тому країна обрала Конституційну асамблею, куди увійшли 575 депутатів. Цей орган керуватиме Непалом, доки не перепишуть Конституцію. Напередодні за скасування монархії проголосували більш як півтисячі депутатів, проти - всього четверо.

  Крішна Прасад Сітаула, міністр внутрішніх справ Непалу: "Суверенітет і управління державою перейшли у невід`ємне володіння нації. Вільний, незалежний, суверенний, світський та об`єднаний Непал легально проголошується федеральною республікою".

  Жодних коментарів з королівського палацу поки що не надходило. Після голосування король Г`янендра та його дружина автоматично позбавляються свого статусу. Вони мають залишити палац у центрі столиці Катманду. Новий уряд погрожує примусово виселити короля, якщо той добровільно не поїде з резиденції.

  Кул Бахадур Гурунг, Голова Конституційної Асамблеї Непалу: "Правочинна конституційна асамблея наказує уряду усунути короля та його особистий секретаріат з королівського палацу протягом п`ятнадцяти днів".

  Сім років тому у королівській родині сталася трагедія. Нащадок трону - принц Діпендра - розстріляв майже усю королівську родину і наклав на себе руки. А трон посів його дядько, король Г`янендра. Відтоді монархія значно втратила популярність у народі. Утім, побоюються, що без кровопролиття - прощання з королівським минулим не обійдеться. Цього тижня у столиці пролунали кілька вибухів. Минулося без серйозних руйнувань чи поранень. У причетності до інциденту підозрюють про-монархічні індуїстські радикальні групи. Одночасно у Непалі - масові святкування. Тисячі людей танцями та співами вітають народження Республіки - три останні дні травня у країні проголосили державним святом. 

  Тетяна Олійник, 5 канал
  Попередній матеріал
  Стрілянина у Боснії та Герцеговині - 6 людей загинули
  Наступний матеріал
  ООН головуватиме у вирішенні конфлікту навколо арктичного шельфу
  Теги: