Жінка в Ефіопії
Жінка в Ефіопії Shutterstock

Немає запасів продовольства – в Ефіопії через збройний конфлікт посилюється гуманітарна криза

Читайте по-русски
Майже два мільйони осіб в країні терміново потребують продовольчої допомоги

В Ефіопії посилюється гуманітарна криза. У країні голодують уже 400 тисяч людей. Про це заявили в Організації Об'єднаних Націй. В ООН стверджують, що через збройний конфлікт між урядовими військами та тиграйськими повстанцями гуманітарна допомога необхідна вже більш як 5 млн людей. Докладніше про це дізнавався журналіст "5 каналу" Євген Пилипчук. 

Вода, їжа та медикаменти. Усього цього потребують жінки та діти, які ховаються від війни в таборах для біженців в ефіопській провінції Тиграй, що на півночі країни. Вже понад 10 місяців там триває збройний конфлікт, у якому беруть участь урядові сили Ефіопії та місцеві повстанці. Він призвів до погіршення гуманітарної ситуації, внаслідок чого виживати без допомоги міжнародних організацій мешканцям тепер украй тяжко. Нині голодують понад 400 тисяч осіб, ще більш як мільйон 700 тисяч людей потребують термінової продовольчої допомоги.

"Я не можу спати вночі, а вдень постійно думаю про те, чим годувати дітей. Не знаю, як мені їх забезпечити", – розповіла жителька Тиграю Лете Маріам.

Гуманітарна допомога до Тиграю надходить від сусідніх країн, а також від Організації Об'єднаних Націй. У межах Всесвітньої продовольчої програми від самого початку конфлікту до регіону постачали їжу. Однак від середини серпня її не отримують. В ООН кажуть – усе тому, що доставку "гуманітарки" до Тиграю та сусідніх із ним провінцій, які прихистили біженців, блокують сторони збройного конфлікту. Ті, зі свого боку, звинувачення відкидають.

"Нині в нас немає запасів продовольства, які можна було б організовано розповсюджувати. Те, що ми маємо, – або вже доставляють, або ж закінчилося. У майбутньому на нас очікує дуже складна ситуація", – повідомив представник операції Всесвітньої продовольчої програми ООН в Ефіопії Сатьєн Тейт.

Внаслідок збройного конфлікту в Тиграї понад 2 млн людей були змушені покинути власні домівки, а більш як 5 млн – це майже 90% населення регіону – потребують гуманітарної допомоги. За оцінками ООН, для забезпечення біженців із Тиграю всім необхідним до таборів щоденно має прибувати не менш як 100 вантажівок гуманітарної допомоги з їжею, водою та медикаментами.

"До табору біженців ми прямували під палючим сонцем і страшенно хотіли пити. Мусили пити дощову воду із землі, але від неї нам було погано", – розповіла жителька Тиграю Садія.

Збройний конфлікт у Тиграї розпочався 4 листопада 2020 року з низки сутичок між федеральними військами та силами Народного фронту визволення провінції. Останні нібито напали на урядові війська. У відповідь на це центральна влада країни оголосила в регіоні військову операцію і захопила більшість стратегічно важливих точок Тиграю. Пізніше повстанці розпочали контрнаступ, трохи відтіснивши федеральну армію.

Євген Пилипчук, "5 канал"

Попередній матеріал
"Метінвест" скерував 700 млн грн на поліпшення екологічності Північного ГЗК
Наступний матеріал
Рада ухвалила закон про перезапуск індустріальних парків – що має змінитися
Loading...

У Південно-Африканській Республіці виявили новий варіант коронавірусу з множинними мутаціями

В Африці вдарили морози та випав сніг

В Африці спалили 20 тисяч доз вакцини від коронавірусу

ЗМІ оприлюднили свідчення про ймовірні злочини російських найманців у ЦАР

В Африці виявили новий штам коронавірусу

Із додаванням золота і трюфелів: як готують найдорожчу в Африці піцу