протест лікарів у Польщі
протест лікарів у Польщі 5 канал

"Немає кому рятувати людей": тисячі медиків у Варшаві пікетували будівлю міністерства здоров'я

Читайте по-русски
Вже понад рік медичні профспілки боряться за підвищення зарплат, але їх листи не отримують відповіді у стінах влади

Уперше в Польщі до Варшави приїхали тисячі медиків швидкої допомоги, медсестер та лікарів. Усі вони вимагають від уряду Польщі реформи системи охорони здоров’я та підвищення зарплат.

"Вилікуйте, або добийте!". З такими плакатами вийшли медики на протест. У Польщі на 10 000 мешканців припадає 24 лікарі. Немає медиків – немає лікування – з такими гаслами йшли до Міністерства здоров’я. Протестувальники заблокували рух міста, йдучи за своїми зарплатами.

Вже понад рік медичні профспілки боряться за підвищення зарплат, але їх листи не отримують відповіді у стінах влади. Найбільше у Польщі від малооплачуваної роботи потерпають медики швидкої , які під час пандемії не отримали надбавок.

Вони вважають не прийнятним за порятунок життя отримувати таку ж мінімальну оплату, як у секретарки. У перерахунку на гривні це приблизно 17 000. У сусідній Німеччині подібна зарплата становить 70 000 гривень.

"Дуже низькі заплати. На сьогоднішній день молодь не хоче йти працювати в цю професію. Доводиться працювати у дві зміни, тобто майже добу, в місяць це 200 – 300 а той 400 годин на викликах", – каже парамедик Павел.

протест лікарів у Польщі
протест лікарів у Польщі5 канал

Спілка польських медиків скаржиться – власники медустанов відмовляються піднімати ставки та давати надбавки. Адже Національний фонд охорони здоров’я, який має фінансувати збільшення, не робить перерахунків.

Крім того, за законодавством зарплати для всіх однакові, незважаючи на стаж. Студенти–медики говорять , що за такі гроші не хочуть працювати, тому і швидких не вистачає на виклики до хворих.

"Дуже багато моїх знайомих виїхало до США, Німеччини або Норвегії, бо там оплата праці дозволяє нормально жити, а тут молодь має думати, чи виїжджати чи не виїжджати. У Вроцлаві інколи не виїжджають карети швидкої допомогти, десь 70 % і тоді немає кому рятувати людей", – розповідає студент–парамедик Андріан.

протест лікарів у Польщі
протест лікарів у Польщі5 канал

Ще складніша ситуація у медсестер. Їхня професія вимирає, говорять протестувальниці. Працювати медсестрою, за польським законодавством, можна лише до 60 років, а далі пенсія. Тільки де взяти молоді кадри, якщо на таку низьку зарплату йти ніхто не хоче.

"Не маємо працівників. Стає що разу гірше. Ми зараз боремося за те, щоб було кому потім доглядати за нами", – бідкається медсестра Катерина.

Ніхто не думає, як зацікавити мед працівників залишитися працювати у Польщі, заявляє голова об’єднання доглядальниць у Варшаві. Адже, якщо хочеш заробити 1000 доларів маєш працювати 24 години на добу.

"Багато років не було набору медсестер до лікарні, ми тільки навчали нові кадри, а потім вони від нас тікали, або виїжджали закордон. І це погана тенденція, бо віддаємо багато грошей на навчання наших кваліфікованих медсестер, але нічого не робимо для того, щоб їх втримати тут", – каже голова об’єднання медсестер у дитячій клінічній лікарні Варшави Мажена.

Протестувати будуть стільки, скільки вистачить сил, а ще планують розбити наметове містечко під канцелярією прем'єра. Об’єднання медиків Польщі не хоче чекати реформи, яка запланована на 2027 рік тому. Переконані, за цей час ціни в країні зростуть, а зарплати знеціняться щонайменше у двічі.

Валерія Кірічєва, Ігор Антонюк, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, у МОЗ наголошують, що висока смертність при інфікуванні коронавірусним штамом "Дельта" спостерігається серед невакцинованих.

 

 

 

Попередній матеріал
Смерть судді Печерського райсуду: Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею умисне вбивство
Наступний матеріал
РФ карає татар після Кримського саміту, чого чекати від нового політичного сезону та про недовговічні речі – "Підсумки тижня"
Loading...

У Рівному п'яний пацієнт з ножовим пораненням напав на медика

У Львові втекла пацієнтка, яка перенесла трепанацію черепа

Лікарі врятували життя мешканцю Красногорівки, квартиру якого знищили два снаряди

На Херсонщині психічно хворий чоловік убив поліцейського і поранив медика, які прибули на виклик

"Заборгованість 3 млн грн": як медики лікарні на Львівщині оголосили протест і як реагує керівництво

На Львівщині через борги по зарплаті медики оголосили голодування