tvc.ru

"Недостатньо захисту і допомоги": Нідерланди вперше вибачилися за свою роль у часи Голокосту

  Читайте по-русски
  Рютте сказав, що хоча деякі голландські чиновники чинили опір під час нацистської окупації, занадто багато просто зробили так, як їм сказали

  Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вибачився від імені уряду своєї країни за те, що той не захистив євреїв під час Другої світової війни. Про це він сказав на заході в Амстердамі, присвяченому пам'яті жертв Голокосту, напередодні 75-річчя визволення табору смерті Освенцим, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ВВС.

  "З огляду на те, що серед нас залишилися останні з тих, хто вижив, я прошу вибачення від імені уряду за дії уряду в той час", – сказав він.

  "Я роблю це, розуміючи, що жодне слово не може описати щось настільки ж величезне і жахливе, як Голокост. У цілому ми зробили дуже мало. Недостатньо захисту, недостатньо допомоги, недостатньо визнання", – додав він.

  Рютте сказав, що хоча деякі голландські чиновники чинили опір під час нацистської окупації, занадто багато просто зробили так, як їм сказали.

  Зазначається, що це перше подібне вибачення, висловлене нідерландським прем'єр-міністром. Приблизно 102 000 з 6 мільйонів євреїв, убитих під час Голокосту, прибули з Нідерландів.

  Близько 75% зі 140 тисяч євреїв, які жили в Нідерландах до Голокосту, були вбиті німецькими нацистами і їх місцевими прихильниками.

  Раніше нідерландські уряди вибачалися за те, як поводилися з євреями, котрі пережили звірства під час Другої світової війни, після повернення додому з концентраційних таборів, але ухилялися від засудження ролі країни в переслідуванні євреїв та інших меншин під час німецької окупації.

  Попередній матеріал
  Від радіостанцій до деталей гусеничних стрічок: на Львівщині СБУ зупинила розкрадання "оборонки"
  Наступний матеріал
  У ПАРЄ домовилися, як оскаржуватимуть повноваження російської делегації – які дії планують
  Loading...

  "Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

  Зеленський із дружиною поклали квіти до меморіалу жертвам Голокосту в Єрусалимі

  Форум пам'яті жертв Голокосту в Ізраїлі: українська делегація поступилася своїми місцями жертвам трагедії

  Портніков пояснив, чому для Путіна важливо виступити на форумі пам'яті Голокосту в Ізраїлі

  "Їде побути в масовці Путіна": В'ятрович про поїздку Зеленського в Ізраїль

  Визнає свою провину: німецький фонд у Бердичеві відкрив меморіал жертвам Голокосту – сюжет