Ляльки
Ляльки 5 канал

Нечувані історії про Єгипет – як єгипетський лялькар популяризує культуру країні в інтернеті

Читайте по-русски
Ляльок у різнокольорових сукнях чоловік створює з глини

Розповісти історію країни з допомогою ляльки. Таке заняття собі для душі знайшов єгиптянин. Він виготовляє фігурки, а тоді створює вистави. Однак карантин зіпсував усі плани. Який вихід знайшов чоловік та в чому унікальність цих ляльок – у сюжеті журналістки "5 каналу" Мирослави Танської. 

У традиційних різнокольорових сукнях і костюмах, у шапочках і хустках. Десятки таких різноманітних глиняних ляльок виготовляє єгиптянин Моххамед Баккар. 

"Коли почав цим займатися, то навіть не думав, що зможу робити це професійно. Мені просто подобалося. З роками у мене виходило дедалі краще. Я почав відчувати це серцем", – розповідає лялькар.

З цими ляльками Мохаммед нині ставить вистави. Розповідає цікаві та часто нечувані історії про Єгипет. З минулого або сьогодення. Каже, хоче поширити культуру своєї країни для туристів та місцевих. 

"Єгипет має дуже багату і колоритну історію, яка завжди вражає. Я дуже ціную її і хочу, щоби люди про неї дізналися", – пояснює Моxxамед Баккар.

Бути лялькарем – це не лише робити іграшки. У кожну з них потрібно вкласти душу, пояснює чоловік. А щоби ляльки могли чогось навчити під час вистави, треба бути художником, режисером, композитором і навіть співаком. Так званий Театр Моххамеда користувався великим попитом. Але пандемія внесла свої корективи. Та чоловік не здався.

"Я дуже постраждав через коронавірус. Зараз намагаюся записувати відео лялькових вистав і публікувати їх в інтернеты. Умови дають змогу це робити. Але все ж сподіваюся, що вже скоро зможу повернутися на сцену", – розповідає лялькар.

Окрім онлайн-вистав, чоловік записує короткі відеоуроки зі створення ляльок. А віднедавна відкрив власний магазин. 

На виготовлення однієї ляльки Моххамеду потрібно щонайменше два тижні. Створити саму глиняну фігурку, розфарбувати й пошити для неї одяг. 

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Українська vs російська, диктатор під боком та останні метри "Північного потоку-2" – Андрій Парубій у ток-шоу "Дійові особи"
Наступний матеріал
За рік автофіксації порушень ПДР стало у 8 разів менше – звіт поліції
Loading...

Блокування Суецького каналу: Єгипет затримав контейнеровоз Ever Given до отримання компенсації в $1 млрд

У Каїрі пройшов Золотий парад фараонів

Блокування Суецького каналу: власників контейнеровозу оштрафують на мільярд доларів

Суецький канал розблоковано: як відбувалася масштабна операція з порятунку світового судноплавства

Рух Суецьким каналом відновили – буксири нарешті зрушили контейнеровоз

Контейнеровоз, що заблокував Суецький канал, зняли з мілини