Навальний закликає росіян перенести протести на кінець лютого

  Російський опозиціонер Олексій Навальний заявляє, що масові протести в другій половині лютого принесуть більше користі, ніж запланований на сьогодні у Москві несанкціонований мітинг.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  На 15 січня спочатку була призначена дата оголошення вироку Олексієві й Олегу Навальним у справі "Ів Роше". Прихильники опозиціонера вирішили провести в цей день "народні збори", щоб висловити ставлення до вироку. Однак суд виніс рішення 30 грудня. Тоді ж Навальний заявив, що оголошення вироку перенесли не випадково, а щоб не допустити масової акції протесту 15 січня.

  Учора в інтерв’ю "Еху Москви" Навальний сказав, що в даті 15 січня вже немає символічного сенсу, тому треба спрямувати зусилля на організацію великого заходу, щоб "справді продемонструвати і владі, і самим собі, що опозиція буде домагатися змін, і що вона не якась маргінальна меншість".

  Навальний підтримав проведення дозволених акцій, запланованих на сьогодні, зокрема, мітинги в Санкт-Петербурзі та Самарі. Акція в Петербурзі була узгоджена з владою лише з третього разу. Вона пройде під гаслом "За чесну владу" і стосуватиметься широкого кола політичних питань, а не тільки вироку братам Навальним.

  Мітинг опозиції запланований сьогодні і в Красноярську. Його учасники вимагатимуть відставки президента Путіна, звільнення політв’язнів, виступатимуть проти зовнішньої політики Росії.

  Згідно з вироком суду у справі про розкрадання коштів компанії "Ів-Роше", Олексія Навального засудили до 3,5 років умовно, його брат отримав реальний термін ув’язнення – 3,5 роки.

  У день оголошення вироку на підтримку Навальних на вулиці в центрі Москви вийшли кілька тисяч людей. Проте акцію зупинила поліція: після тривалих попереджень про незаконність зборів кілька десятків активістів затримали, решту відтіснили.

  Попередній матеріал
  ВРУ затвердила закон про чергову хвилю мобілізації
  Наступний матеріал
  Сьогодні Європарламент вирішить, чи є "ДНР/ЛНР" терористами

  Навальний порушив режим домашнього арешту і поїхав на Манежну

  Навальний закликає росіян виходити на вулиці та знищити Путіна

  Навальний запропонував Заходу свій санкційний список, щоб зупинити Путіна

  Навальний не розуміє чому Путін міняє свої рішення