Дослідження в лабораторії РНПЦ
Дослідження в лабораторії РНПЦ Zdrav.expert

Науковці виявили в Білорусі новий штам COVID-19 – що відомо

  Читайте по-русски
  Наразі цей штам адаптується до популяції та мутує

  Науковці з Білорусі зафіксували поширення на території країни нового штаму коронавірусу. Йдеться про місцевий варіант COVID, який адаптувався до навколишніх умов. Про таке інформує "Беларусь сегодня".

  За словами фахівців з Республіканського науково-практичного центру (РНПЦ) епідеміології й мікробіології, білоруський варіант коронавірусу менш агресивний, ніж індійський. Втім, особливості цього штаму ще достеменно не вивчили.

  Наразі місцевий варіант захворювання адаптується до умов, однак він мутує і може змінитися. 

  "Він менш агресивний, порівняно з індійським. Поки ми ще на попередній стадії поширення вірусу. Не виключено, що в нашій популяції теж може виникнути дуже ефективний вірус, який буде ухилятися від імунної відповіді. Звичайно, в країнах, де щільність населення вища, ймовірність такої ситуації більша", – пояснив завлабораторії РНПЦ Анатолій Красько.

  При цьому, індійський штам коронавірусу в Білорусі поки не виявили. Натомість, в країні присутній британський штам, а також мутації патогену, які були завезені раніше.

  Завлабораторії РНПЦ також розповів, що уханський штам, з якого у світі почалася пандемія коронавірусу, зійшов нанівець до літа 2020 року.

  "Його витіснив 501-й – один з мутагенних. З'явилися ще кілька – південно-африканський, бразильський. У багатьох країнах зараз домінує британський. Набирає силу індійський варіант. Це постійний природний процес мінливості вірусу", – розповів науковець.

  Нагадаємо, 12 травня Україна вийшла на перше місце в Європі за смертністю від коронавірусу за добу. Від СOVID-2019 тоді померли більш як 350 українців. 

  Попередній матеріал
  У Кончі-Заспі вже почали виселяти колишніх посадовців та урядовців
  Наступний матеріал
  Шпигував на користь Росії: у США засудили колишнього спецпризначенця
  Loading...