Стратегія протистояння гібридній війні: НАТО збільшує військову присутність на східних кордонах

До Варшавського саміту Альянс чекає на конкретні пропозиції Естонії, Латвії, Литві та Польщі щодо розміщення сил

У середу, 15 травня під час засідання комісії Україна-НАТО Альянс вирішуватиме, яку підтримку надати Києву.

Посилення військової присутності на східних кордонах залишається одним із головних напрямків діяльності НАТО. На цьому наголошують міністри оборони країн альянсу, які зібралися на зустріч у Брюсселі. Вони планують узгодити створення та розміщення багатонаціональних військових батальйонів в Естонії, Латвії, Литві та Польщі.

До Варшавського саміту, який відбудеться на початку липня, НАТО очікує від лідерів держав конкретних пропозицій: скільки військових та техніки налічуватимуть батальйони, де вони розміщуватимуться і головне – як швидко їх зможуть розгорнути.

"Я очікую, що на зустрічі міністри ухвалять рішення про розгортання наших спеціальних сил швидкого реагування. Батальйони НАТО перебуватимуть на ротаційній основі у Латвії, Литві, Естонії та Польщі. Фінальні рішення ухвалять на саміті у Варшаві", – зазначив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Командування одним із чотирьох батальйонів бере на себе Велика Британія. "Велика Британія керуватиме одним із чотирьох батальйонів, щоб забезпечити посилену присутність на східному фланзі. Це – підтвердження нашої єдності та рішучості захищати країни Балтії та Польщі від російської агресії", – повідомив міністр оборони Сполученого Королівства Майкл Феллон.

Зазначається, що багатонаціональну бригаду можуть створити і в Румунії. Таким чином міністри прагнуть посилити безпеку зміцнити оборонний потенціал у регіоні.

Нині НАТО вже збільшило кількість сил швидкого реагування, затвердило стратегію протистояння гібридній війні та значно розширило програму навчань та підтримку країн-партнерів. Далі Альянс працюватиме над пришвидшенням пересування військ країнами Європи, адже поки що європейська інфраструктура погано пристосована до транспортування армійців та військової техніки.

"Усе це – частина політики стримування та запобігання небезпекам. Дуже важливо, що ми й далі пристосовуємося до нових загроз і працюємо над вдосконаленням наших методів", – заявив міністр оборони Нідерландів Жанін Генніс-Пласшерт.

Водночас посилити військову присутність НАТО у східній Європі та Чорному морі Альянс змусила російська агресія на сході України та анексія Криму. НАТО може припинити розгортання військ та не будувати нові оборонні об’єкти, якщо Москва відмовиться від агресивної політики, кажуть в Альянсі. Поки ж і надалі нарощуватиме військову міць та підтримуватиме безпеку на європейському континенті.

Варвара Міранкова

Нагадаємо, генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що безпрецедентне посилення сил НАТО з часів холодної війни є посланням Альянсу на адресу Росії.

Попередній матеріал
У Франції заарештували 43-х росіян – начебто через смерть британського фана
Наступний матеріал
Нардеп: Людина у виконавчій владі повинна виконувати закон, а не обслуговувати чиїсь політичні інтереси

НАТО здійснює потужне нарощування сил на сході, це послання від Альянсу Росії – Столтенберг

Відео наймасштабніших навчань НАТО за останні десятиліття

Столтенберг: НАТО вивчить можливість надання додаткової допомоги Україні і Грузії

Військовий експерт розповів про загрози російської стратегії та реагування сил НАТО