НАТО здійснює потужне нарощування сил на сході, це послання від Альянсу Росії – Столтенберг

  НАТО продовжуватиме захищати і забезпечувати оборону всіх країн-членів Альянсу від загроз з будь-яких напрямків

  Безпрецедентне посилення сил НАТО з часів холодної війни є посланням Альянсу на адресу Росії, заявив у вівторок генсек Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Наше послання таке: НАТО буде продовжувати захищати і забезпечувати оборону всіх країн-членів Альянсу від загроз із будь-яких напрямків. Саме тому ми здійснюємо найпотужніше посилення наших сил з часів холодної війни", – сказав генсек, відповідаючи на запитання про те, який сигнал НАТО хоче послати Москві.

  Столтенберг пояснив, що на нинішній зустрічі міністрів оборони країн НАТО будуть прийматися конкретні рішення в даному напрямку, в тому числі щодо передової присутності сил Альянсу біля східних кордонів, у регіоні Балтійського моря і "спеціальної присутності" на південному сході Європи.

  Він додав, що НАТО не прагне конфронтації з Росією. "Нам не потрібна нова холодна війна", – сказав він, підкресливши, що Альянс відкритий для діалогу і "прагне конструктивних відносин з Росією, що грунтуються на співпраці".

  НАТО останнім часом активно працює над посиленням безпеки своїх східних союзників, а 6 червня в Польщі почалися військові навчання, які виявилися наймасштабнішими з часів холодної війни.

  Нагадаємо, напередодні, 13 червня, Столтенберг заявив, що керівництво НАТО приділяє особливу увагу стабільності на східному фланзі Альянсу, зокрема, в Україні і Грузії.

  Попередній матеріал
  Американці випробували новий ударний гелікоптер Apache під час авіаударів в Іраку
  Наступний матеріал
  У мережі став хітом рекламний ролик, в якому всі ролі зіграли коти

  Столтенберг: НАТО вивчить можливість надання додаткової допомоги Україні і Грузії

  Столтенберг: НАТО не хоче нової "холодної війни" з Росією

  Столтенберг заявив про підтримку України на саміті НАТО у Варшаві