Європейські лідери розглядають можливість розміщення військ на території України. Однак це буде доцільно лише за певних умов.
По-перше, треба досягти припинення вогню. Про це заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" голова Військового комітету НАТО, адмірал Джузеппе Каво Драгоне.
Драгоне зазначив, що першою умовою для розміщення миротворчих сил в Україні має бути абсолютне дотримання припинення вогню з боку обох сторін. Крім того, потрібен потужний мандат під егідою ООН.
"По-третє, це має бути авторитетна, багатонаціональна сила, яка складатиметься не лише з європейських військ і матиме достатню чисельність для забезпечення суттєвої присутності вздовж усього російсько-українського кордону", – додає голова Військового комітету НАТО.
Водночас він зазначає, що, на його думку, основною гарантією безпеки для України залишаються її Збройні сили. Протягом трьох років війни завдяки своїй стійкості та підтримці, вони досягли високого рівня ефективності та продовжують зміцнюватися.
Драгоне також підкреслив, що Україна продовжить отримувати важливу допомогу від кількох країн, зокрема в постачанні зброї, навчаннях та забезпеченні взаємодії.
Ця підтримка дозволить Україні відновити спроможності, які були виснажені війною, та реорганізувати свої Збройні сили для забезпечення необхідного стримування, щоб запобігти новій агресії з боку росії.
Він підкреслює, що після війни Україні необхідний стійкий мир і зазначає, що це не може бути ще один "Мінськ-3". За його словами, росія не повинна використовувати перемир'я для перегрупування і більше ніколи не має намагатися захопити жоден квадратний сантиметр української території.
Драгоне вважає, що саме тому союзники НАТО надають Україні таку значну підтримку, оскільки це важливо не лише для безпеки країни, а й для безпеки всієї Європи та світу.
Нагадаємо, ЄС шукає альтернативу миротворцям.
Читайте також: Китай заперечив плани щодо миротворчої місії в Україні.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.