Наступні 6 місяців Чехія головуватиме у ЄС (РОЗШИРЕНО)

  Чеська республіка керуватиме Євросоюзом. Наступні 6 місяців Прага головуватиме у Євроспільноті. Для попереднього голови - Франції - видалися важкі часи. Майже одразу Ніколя Саркозі довелося домовлятися з керівництвом Росії та Грузії щоб припинити військовий конфлікт, а останні дні євро-президенства затьмарила війна у секторі Ґаза.
  Уряд Чехії сподівається - йому вдасться успішно провести наступні півроку на міжнародній арені. Одна з найважчих проблем - бути успішним посередником, коли позиції "великої трійки" - Німеччини, Франції та Великої Британії між собою різняться . З іншого боку, нові члени ЄС сподіваються, що чехи дещо змістять акцент на схід. Адже проблеми Західної Європи безумовно важливі, однак різняться від тих, з якими стикаються нові країни Євроспільноти.

  Олександр Вондра, віце-прем`єр-міністр з питань ЄС: "Велика трійка - Британія, Німеччина та Франція - це дуже важливо. Однак ви знаєте, часом їхня позиція не завжди збігається. Тоді найважливіше - бути добрим посередником у переговорах, щоб відшукати спільну позицію. Бо головне - це згода усіх 27 країн".

  Люди: "Чехи - зазвичай оптимісти. Однак у наших відносинах із Євросоюзом - багато суперечностей".

  Люди: "Наш Президент часто критикує Брюссель, але я вважаю, що звичайні люди задоволені з того, що Чехія - член євроспільноти".

  Ще одна проблема, яку доведеться розв`язати у наступні півроку - це встановлення елементів американської протиповітряної оборони. Кроки назустріч Вашингтону вже викликали незадоволення з боку Москви. Однак уряд Чехії сподівається на ефективний діалог і у цьому питанні.

  Захар Симчич, 5канал
  Попередній матеріал
  Рада безпеки ООН зібралася на засідання щодо ситуації на Близькому Сході
  Наступний матеріал
  61 одна людина згоріла заживо під час святкувань у клубі в Бангкоку
  Теги:
  Loading...