Рада безпеки ООН зібралася на засідання щодо ситуації на Близькому Сході

  Рада безпеки ООН зібралася на термінове позачергове засідання щодо ситуації на Близькому Сході.
  Очікують, дипломати засідатимуть кілька днів, тому жодного рішення поки що не ухвалили. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у вступній промові засудив дії як ізраїльтян, так і Хамасу та закликав негайно припинити вогонь. Чорновий варіант резолюції одразу спричинив хвилю критики. Делегати переважно із Західної Європи звернули увагу на те, що документ містить передусім закиди на адресу лише Ізраїлю. Нагадаємо, війна у Секторі Ґаза почалася минулої суботи. Ізраїльські літаки завдають ударів по тунелях з Єгиптом та адміністративних будівлях палестинців. Загинуло щонайменше 400 людей.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Хочу підкреслити - насилля повиннно бути припинене. Перемир`я, умови якого б дотримували усі сторони конфлікту - ось що найважливіше зараз".

  Ріяд Мансур, посол Палестини у ООН: "Питання у тому, що саме Рада збирається робити? З свого боку ми віримо, що ООН засудить злочини Ізраїлю, зупинить військову агресію та захистить палестинський народ. Сподіваємося, що у резолюції наша позиція знайде відображення".

  Ґабріела Шалев, посол Ізраїлю у ООН: "Дозвольте дещо прояснити. Мета операції - виключно терористи та їхня інфраструктура. Ми не воюємо з палестинським народом, а лише з Хамасом та іншими терористами у Ґазі. Ми робимо усе можливе, щоб уникнути жертв серед мирного населення. Однак Хамас використовує цивільних мешканців як живий щит, вони навмисне діють у густонаселених районах, де живе багато людей. Цим вони провокують удари ізраїльської армії по містах".
  Попередній матеріал
  Новий рік дістався Південної Кореї
  Наступний матеріал
  Наступні 6 місяців Чехія головуватиме у ЄС (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...