5.ua

Наслідки тайфуну «Хайян» катастрофічні для всієї території Філіппін

   

  Стан Національної Катастрофи оголосила влада Філіппін. Уряд країни стверджує - від тайфуну «Хайян» постраждали майже десять мільйонів людей у сорок одній провінції. Президент заявляє - на подолання наслідків стихії з бюджету виділять півмільярда доларів. Глава держави також подякував двом десяткам країн світу, які вже надіслали гуманітарну допомогу Філіппінам і попросив збільшити обсяги вантажів із життєво необхідними товарами.

  Бенігно Акіно, президент Філіппін: «Я звертаюся до громадян країни з проханням залишатися спокійними, зберігати єдність, підтримувати одне одного та молитися. Відновитися після цієї трагедії нам може допомогти тільки Бог».

  До поховання тіл загиблих влада Філіппін залучила армію. Більшість жертв тайфуну хоронять у братських могилах. Кількість померлих унаслідок стихії, за різними даними, коливається від двох до десяти тисяч. Негода стерла з лиця землі цілі міста. Багато тимчасових притулків, куди евакуювали місцевих мешканців перед приходом тайфуну, не витримали сильного вітру й дощів і завалилися.

  Потерпіла: «Коли наш притулок не витримав, я пішла в стрімкому потоці води зі своєю маленькою донечкою на руках. В якийсь момент вона відпустила мене. Думаю, зрозуміла, що разом ми не виживемо. Вона принесла в жертву своє життя, щоби зберегти моє».

  На шляху до В’єтнаму та Китаю тайфун Хайян значно ослаб. Цей фактор разом із вчасною евакуацією майже мільйона людей і дозволив уникнути значної кількості жертв. В’єтнамська влада повідомляє про близько десяти загиблих унаслідок негоди. Головні ж руйнування, за словами місцевих мешканців, спричинив потужний вітер.

  Лі Суань, місцевий мешканець: «Всю ніч і ранок вітер був надзвичайно потужним. Він пошкодив дах мого будинку. Такого сильного тайфуну я не пам’ятаю».

  Нгуєн Тань, місцевий мешканець: «Злива була не настільки потужною, як вітер. Він і наробив нам лиха. Але ми вивчили досвід Філіппін, зробили все, як казали по телевізору, і у результаті такої трагедії як на островах, нам вдалося уникнути».

  У Китаю від тайфуну загинули кілька людей. Про значні руйнування влада Піднебесної поки не повідомляє. Пекін оголосив попередження про наближення негоди на популярному серед іноземних туристів острові Хайнань. Тим часом, за повідомленнями синоптиків, у регіоні формується тропічна депресія. Прихід нової негоди може значно ускладнити відновлювальні роботи після тайфуну «Хайян».

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Українці написали «Диктант національної єдності» [відео]
  Наступний матеріал
  Міжнародний дайджест новин за 11 листопада
  Теги:
  Loading...