5.ua

Українці написали «Диктант національної єдності» [відео]

   

  У прес-центрі національної радіокомпанії облаштували імпровізовану аудиторію. За партами письменники, журналісти та священик, які зголосились написати диктант з української мови під наглядом відео камер.

  А ось і той, до чийого голосу прислухались тисячі українців. Автор підручників, науковець Олександр Авраменко сам складає тексти до всеукраїнського диктанту.

  Олександр Авраменко, автор тексту, доцент Київського університету ім. Б. Грінченка: «Впродовж 2-3 днів я комбінував, перечитував, переставляв, змінював».

  Складний твір оцінили луганські учні. Це одна з небагатьох шкіл міста, де 60 охочих перевірити свою грамотність налаштувалися на хвилю національного радіо.

  Ірина Зубко, школярка: «Слова ні. Всі знайомі. Розділові знаки більш мене зачепили».

  Антон Курчин, школяр: «Таких дуже важких слів не було. Були слова середньої складності».

  Громадянство та роки, що минули після закінчення школи, не злякали керівницю дитячого гуртка Ларису Бірюкову. Диктант писала, щоб бути на рівні з вихованцями.

  Лариса Бірюкова, керівник дитячого гуртка: «Я очень жалею, что буквально узнала идя на работу, а то была и дома и просмотрела все украинские книги, словари. Коль мы здесь учимся, работаем, общаемся, как же можна не знать и не писать украинской».

  Той, хто не зробив жодної помилки, отримає приз: мобільні телефони та книжки. Для цього треба тексти протягом 2-х днів поштою відправити до національної радіокомпанії, де їх перевірять.

  Листів буде не менше ніж торік - 15 тисяч, прогнозують організатори. Ті ж, хто про свої помилки вже почув, не засмучуються.

  Отець Георгій, речник УПЦ МП: «10. Помилка?! Не поставив знак оклику в кінці речення. Там треба було підсилити емоцію».

  Марина Гримич, письменниця, видавець: «Мені текст здався прозорим, все за правилами. але все одно підловили мене на одній помилці. я зараз не оголошую про всяк випадок. але хоч 5 з мінусом не осоромила власне реноме».

  Олександр Авраменко, автор тексту, доцент Київського університету ім. Б. Грінченка: «Що таке 10 балів. Це одна помилка чи дві. В такому накопиченому пунктуграмами тексті, це доволі високий рівень і те, що письменниця написала на 10- вона підтвердила свій високий рівень однозначно».

  Дар’я Феденко, Лілія Прокопенко та Денис Ковальов, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Подробиці зустрічі Януковича з Путіним досі невідомі
  Наступний матеріал
  Наслідки тайфуну «Хайян» катастрофічні для всієї території Філіппін
  Теги:
  Loading...