Найпотужніша за півсторіччя повінь затопила уже третину території Таїланду

  Найпотужніша за півсторіччя повінь у Таїланді. Під водою уже третина території країни. Транспортне сполучення порушене, населення евакуюють, виробництво та комерція зупиняються. У багатьох провінціях закінчуються запаси питної води та харчів. Висока вода підступає до столиці, Бангкока.

  Повінь у Таїланді почалася через тайфун ще наприкінці липня. Відтоді від високої води загинули майже 300 людей та постраждали понад 2 мільйони. Збитки, за приблизними оцінками, становлять мільярди доларів. Через відсутність транспортного сполучення - у країні нестача харчів і питної води. Кількість евакуйованих зростає щодня.

  Біженка: "Води дуже багато, лишатися більше не можна. Доводиться тікати й кидати все майно. Мій будинок - за п`ять кілометрів звідси. Але дорогою вже не можна проїхати, ще трохи - і ніхто б нас не врятував".

  Зараз повінь загрожує столиці країни, Бангкоку. Високу воду там очікують цими вихідними. Навколо готелів вкладають за периметром мішки з піском. Містяни панікують. У супермаркетах - змели з полиць воду в пляшках і продукти тривалого зберігання.

  Житель Бангкоку: "Ми маємо бути готові, навіть якщо повені не буде. У такому випадку всі ці речі все одно можна буде використати".

  Житель Бангкоку: "Я купую лише найнеобхідніше й те, що може зберігатися не менше двох тижнів".

  Вода шкодить не тільки будинкам пересічних мешканців. Під загрозою руйнування опинилися старовинні храми. Монахи намагаються врятувати настінні розписи, яким по кілька сотень років.

  Пра Палад Празіт, священик храму: "Вода всередині, я в розпачі - просто не знаю, що робити".

  У одному з найбільших в Азії буддійських університетів - вода піднялася на півтора метра. Під загрозою опинилася Тріпітака - збірка священних текстів. Її встигли врятувати, а от половину 90-тисячної бібліотеки вода встигла пошкодити.

  Сіріват Срікрудонг, викладач: "Ці книги безцінні, вони є серцем буддизму".

  Потерпає від повеній і бізнес. У провінції Аютхайя рівень води подекуди піднявся майже до трьох метрів. Через загрозу повного затоплення закрився індустріальний парк Раджана. На його території розташовані виробництва майже 2 сотень компаній. Зокрема - корпорацій "Нікон" і "Хонда".

  Про тимчасову зупинку через повінь повідомили три заводи "Тойота" та фабрика з виробництва жорстких дисків "Вестерн Діджитал". Найближчими днями у Таїланді прогнозують чергове погіршення погоди й зливи.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Податківці обшукали офіс ветеранів-афганців [відео]
  Наступний матеріал
  Пшонка: Мельниченко оголошений у розшук
  Теги: