Макрон
Макрон president.gov.ua

"Найгіршого вдалося уникнути": Макрон обіцяє гуртом відбудувати Нотр-Дам

Читайте по-русски
Структуру будівлі Нотр-Дам де Парі пожежники змогли врятувати від повного знищення. На відновлення собору виділять мільйони євро

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Собор Паризької Богоматері, який нерозривно пов'язаний із усіма видатними подіями французької історії, буде відбудовано. Макрон заявив, що, починаючи з вівторка, він розпочне міжнародну кампанію зі збору коштів для відновлення після пожежі собору Нотр-Дам. Про це він заявив після спілкування з пожежниками, які гасили собор, повідомляє передає CNN.

"Пишаймося тим, що побудували цей собор більше 800 років тому. Сьогодні урочисто скажу: ми знову розбудуємо його разом", - заявив Макрон.

Він також нагадав про місце храму в історії Франції. "Нотр-Дам - це наша історія, наша література, частина нашої душі, місце всіх наших визначних подій, так само як епідемій, війн, наших свобод, епіцентр нашого життя", - сказав Макрон.

Він також відзначив роль рятувальників та їхній професіоналізм у гасінні пожежі та збереженні собору.

"Найгіршого вдалося уникнути попри те, що битва ще не повністю виграна… До боротьби з вогнем залучено 500 пожежників, і завдяки їхній мужності та професіоналізму вдалося зберегти конструкцію та не допустити руйнування двох головних веж собору", - сказав президент Франції. За його словами, боротьба з вогнем та порятунок Нотр-Даму триватиме ще кілька днів.

Тим часом уже ціла низка організацій, компаній і меценатів по всьому світу пообіцяла виділити кошти на реставрацію собору Нотр-Дам у Парижі, який серйозно постраждав у результаті пожежі. Зокрема, представники французького Фонду спадщини запустили національну кампанію зі збору коштів на відновлення собору,повідомляє DW.

Виконавчий директор компанії Kering, один із найбагатших людей Франції Франсуа Анрі Піно пообіцяв перерахувати на ці цілі не менше 100 млн євро.

Німецький політик, член партії "Християнсько-демократичний союз" Фрідріх Мерц, у свою чергу, заявив про необхідність створення "громадянської ініціативи", яка буде відповідати за збір фінансування в Німеччині.

Історія однієї пожежі: як після великого вогню виглядає легендарний Нотр-Дам де Парі – ФОТО

Нотр-Дам після пожежі
/
У Парижі палає собор Нотр-Дам
/
У Парижі палає собор Нотр-Дам
/
У Парижі палає собор Нотр-Дам
/
У Парижі палає собор Нотр-Дам
/
Нотр-Дам де Парі горить
/
Нотр-Дам згори
/
Нотр-Дам після пожежі
/
Нотр-Дам після пожежі
/
Нотр-Дам після пожежі
/

Попередній матеріал
Біль нації, скорбота світу: що залишилося від Собору Паризької Богоматері
Наступний матеріал
Доба в ООС: армійці ЗСУ відбили атаку ворожої ДРГ на Маріупольському напрямку – подробиці