Найбільше в історії знеструмлення в Індії

  Міністр енергетики Індії Сушил Кумар Шинде утратив посаду через найбільше в історії відключення електроенергії. Друга поспіль аварія залишила без світла понад 600 мільйонів людей.

  Шість годин знадобилося індійським енергетикам, щоби відновити електропостачання в багатомільйонному Делі. Це місто найбільше потерпало через раптове відключення електрики. У Делі вимкнулися всі світлофори, на дорогах - утворилися багатокілометрові затори. Зупинилося метро. На вулиці додатково вийшли 4 тисячі поліцейських - щоби регулювати рух.

  Аніс Уларфін, підприємець: "Я вже більше години чекаю, чи поїде метро. Ситуація така ж, як учора, і ніхто нічого не пояснює".

  Мерадж Ансарі, банкір: "Усюди вже почалися затори. Транспорт рухається надзвичайно повільно. Зазвичай, ситуацію рятує метро, але не сьогодні".

  Відключення електроенергії в Індії - не дивина. Тож, майже всюди є генератори. Однак, аварія все одно завдала значної шкоди економіці та спричинила багато незручностей. У Західній Бенгалії у полоні під землею опинилися дві сотні шахтарів. Визволити їх змогли лише за 7 годин. У Калькутті влада оголосила вихідний, щоб уникнути заторів. По всій країні зупинилися на кілька годин півтисячі потягів. Майже весь день світла не було в 20 із 28 штатів Індії. Міністерство енергетики звинувачує в енергетичній кризі штати, які використовували електроенергії більше дозволеного максимуму. Утім, уряд вирішив усунути з посади міністра енергетики за неналежне виконання обов`язків.

  Сушил Кумар Шинде, колишній міністр енергетики: "Я вивів на роботу всіх своїх людей. Керівник електромережі - теж працює. Поки що ми отримуємо електроенергію переважно з західного регіону".

  Індійські енергетики працюють в авральному режимі. Електропостачання майже стовідсотково відновили на північному сході країни. Поступово вмикають й інші регіони. Подвійна аварія спричинила шквал критики. Переважна більшість обладнання електростанцій в Індії потребує  модернізації. Новий міністр - Вераппа Мойлі - обіцяє провести негайні реформи та врятувати галузь.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Європейські волонтери стерилізували в Україні більше 6 тис. безпритульних тварин
  Наступний матеріал
  Кримська Атлантида [відео]
  Теги: