Кримська Атлантида [відео]

  "Кримська Атлантида" невдовзі може стати новим пунктом призначення для підводних туристів. З морського дна археологи підіймають старовинні артефакти та розчищають розвалини давнього грецького міста.

  Акру, або Кримську Атлантиду, вчені не могли знайти кілька столітть. Назва міста перекладається як узвишшя, тож шукали його у горах. А виявили випадково у 82-му році - у морі. Тоді, гуляючи уздовж берега, простий керченський школяр натрапив на купку античних монет. Знахідкою зацікавилися археологи, провели експедицію та знайшли підводне місто, яке чудово збереглося.

  Дослідження тривали до 1997 року - потім, через брак коштів пошуки призупинили на 15 років. Експедиція відновилась торік. Українські археологи спільно з російським ЕрмітАжем зараз працюють над розчищенням затонулого міста. Під час розчистки вчені знаходять монети, наконечники стріл, свинцеві вироби та частини амфор. Дослідники кажуть: що під водою збереглася навіть глиняна кладка і черепиця.

  Роботи ускладнюють періодичні шторми та цвітіння водоростей. Дослідники скаржаться, що не завжди вистачає фінансування. Окремо намагаються боротися з чорними археологами. Кажуть: не проти бачити дайверів, хай би тільки вони не копали. Місцева влада зараз займається розробкою кампанії по залученню туристів. Планують переймати досвід Туреччини, де подібні цікавинки користуються неабиякою популярністю.


  Попередній матеріал
  Найбільше в історії знеструмлення в Індії
  Наступний матеріал
  Кравчук: наступна влада може переглянути дії Конституційної асамблеї
  Теги: