Набуває розголосу діоксиновий скандал у Німеччині

  Росія посилює контроль за постачанням м`яса з Німеччини - через діоксин, виявлений у кормах для тварин. Якщо цього буде недостатньо - "РосСільгоспНагляд" припинить імпорт німецької свинини та курятини. У самій Німеччині уже заборонили постачання продукції із 4 тисяч місцевих фабрик. Там шукають винних у зараженні тварин діоксином. Винуватцем називають один із заводів. Підприємство виготовляє промислові жири, які входять до складу кормів для тварин. За результатами проведених тестів, рівень діоксину у продукції цього заводу - перевищує максимально допустиму концентрацію у десятки разів.

  Результати перевірки продукції заводу - невтішні. Рівень діоксину у промислових жирах, які виробляє підприємство - перевищує максимально допустиму концентрацію аж у 77 разів. Загалом завод продав  понад 3 тисячі тон небезпечної продукції 25-тьом виробникам кормів для тварин.  У результаті владі Німеччини довелося закрити близько 5ти тисяч птахо- та свиноферм.  Урядовці підкреслюють: жодної загрози здоров"ю людей немає. Ферми закрили лише для проведення аналізів.

  Для німецьких фермерів, а також - для продавців яєць, курятини та свинини - нинішній діоксиновий скандал став справжнім випробуванням. Вони прогнозують значні фінансові втрати.

  Заражена німецька продукція - встигла потрапити до багатьох країн світу. Партії яєць - відправляли на переробку до Нідерландів, а звідти - до Великої Британії. Зараз Єврокомісія запровадила перевірку м`яса та яєць, імпортованих з Німеччини. А Південна Корея та Словаччина - взагалі заборонили імпорт німецьких продуктів .

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Нові випадки масової загибелі птахів у Північній Америці [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Аргентина: мати залишила дитину на колії перед поїздом, що рухався [відео]
  Теги: