Апарат для приготування піци
Апарат для приготування піци 5 канал

На вулицях Рима встановили апарати для приготування піци: як це оцінюють італійці

Читайте по-русски
Традиція приготування італійської піци входить до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, а сам продукт давно став візитівкою Італії

Італієць Клаудіо з цікавістю заглядає всередину автомата. Це перша в Римі піца-машина. Одну з головних страв національної кухні вона готує всього за 3 хвилини. Достатньо лише обрати ту випічку, яка припала до душі, та внести гроші. На вибір автомат пропонує "Маргариту", "Чотири сири", гостру або з шинкою. До замовлення можна додати кока-колу, сік або воду. Разом це коштуватиме від 4,5 до 6 євро.

"Вона значно менша, ніж у ресторані, та й інгредієнтів дуже мало", – каже місцевий житель Клаудіо Зампіґа.

Класичній піці її експрес-подруга поступається не лише виглядом, а й смаком. Схоже, для італійців піца з автомата – що для українців борщ у пакетиках.

"Жахливо. Справжню піцу слід їсти гарячою, відразу після приготування. Цей варіант не для мене", – заявила жінка.

"Мій знайомий купував піцу з автомата, тож я зупинилася подивитися – було цікаво. Але смак йому не сподобався. Тож я вирішила, що краще купити піцу навинос у ресторані", – розповіла італійка.

"Можливо, така піца буде хорошим варіантом, якщо я кудись поспішатиму. Але це не традиційна піца. Я скептично ставлюся до цього апарату", – зауважив чоловік.

Історія піци налічує кількасот років. Найімовірніше, вона народилася у 16-му – 17-му століттях, коли мандрівники привезли до Європи з Америки помідори – головний складник страви. Батьківщина піци – Неаполь. Там і досі працює найстаріша піцерія у світі, якій майже 300 років. Рецепт приготування випічки захищений законом. Справжня піца не має перевищувати 35 см та мусить бути до 2 см завтовшки – разом із начинкою. Готувати її можна тільки у дров'яній печі.

"Справжня піца – та, яку спекли у дров'яній печі. У мене навіть на думці немає спробувати піцу з автомата", – переконує місцевий Джованні Кампана.

"Я б хотів побачити, наскільки якісні продукти в піца-машині. Тут, у ресторані, ти завжди впевнений у тому, що їси, і знаєш, хто це приготував", – каже Мауріціо Феріоллі.

Тривалий час піца вважалася їжею лише бідняків. Утім завдяки майстерності італійських кухарів згодом полонила серце самої королеви Маргарити. На її честь і назвали одну з найпопулярніших у світі страв. "Королівська" піца досить скромна на інгредієнти – лише томати, моцарела і свіжий базилік. Традиція приготування італійської піци входить до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, а сам продукт давно став візитівкою Італії. І якщо звичайну піцу автомат зможе видати, то її історію та натхнення піцайол він точно не передасть.

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
У Непалі застрягла приблизно сотня українських туристів – через спалах COVID-19
Наступний матеріал
Учетверте Тупицький не прийшов до Печерського суду, бо йому зробили стоматологічну операцію
Loading...