На вулиці Ґази вийшли тисячі людей з гаслами: "Хай живе національна єдність"

  Велика перемога тероризму і значний удар по миру. Так розцінив угоду між Фатхом та Хамасом прем’єр-міністр Ізраїлю. Із критичними заявами також виступила низка ізраїльських політиків та речників міністерств. Вони обурені можливою присутністю в палестинському уряді представників організації, яку розцінюють як терориистичну. Лідера ХАМАСу, Ісмаїла Ханію, критикують за осуд убивства Усами бін Ладена. Мешканці ж Палестинських територій - святкують об’єднання. На вулиці Ґази вийшли тисячі людей з гаслами: "Хай живе національна єдність".

  Перемир’ю між ФАТХом та ХАМАСом найбільше радіють мешканці сектору Ґаза. Чотири роки ця палестинська територія перебуває в ізоляції. Адже увесь цей час нею одноосібно керували радикали ХАМАСу, невизнані міжнародною спільнотою. І розцінені, як терористична організація. У Ґазі сподіваються: підписання документа про Національну Єдність змінить ситуацію. Будуть відкриті контрольно-пропускні пункти, налагодиться вільний обіг товарів. А головне, це рішучий крок до створення незалежної Палестини.

  Перший мешканець сектору Ґаза: "Звичайно, ми дуже щасливі через це рішення. Припиниться облога, не буде контролю Ізраїлю над палестинцями!"

  Другий мешканець сектору Ґаза: "Це свято і день перемоги для арабів та ісламської нації. Ми дякуємо Богові за цей історичний момент, який приніс єдність палестинському народові. І ми дуже сподіваємося, що наступна зустріч буде в Єрусалимі".

  Спокійніше, аніж у Ґазі, але також радісно, вітають угоду на західному березі річки Йордан, палестинській території, що підтримувала зв’язки і з міжнародною спільнотою, і з Ізраїлем. Мешканців Рамали найбільше тішить поновлений зв`язок із родичами і співвітчизниками у секторі Ґаза.  Відчули зміни журналісти. Медійникам із Рамали уперше за кілька років, дозволили працювати у секторі Ґаза.

  Юсеф аль-Устат, тележурналіст: "Це було рішення президента Махмуда Аббаса і пана Ісмаїла Ханії та доктора Саляма Файяда, лідерів Фатху та Хамасу, що місцеві палестинські медіа можуть відновити роботу у секторі Ґаза і на Західному березі. Це потрібно, щоб відродити довіру палестинців і підтримати мирну угоду".

  На подібний дозвіл у відповідь - роботу журналістів із Ґази на Західному Березі річки Йордан сподіваються і представники ХАМАСу.

  Ісмаїл Радван, речник руху ХАМАС: "Ми закликаємо наших братів, рух ФАТХ, дати повну свободу медіа на Західному березі. Щоб угода про перемир`я набула практичних форм, і щоб там міг виходити в ефір телеканал Аль-Акса".

  Ізраїль - засудив перемир’я між  Фатхом та Хамасом. Прем’єр Нетаньяху назвав мирну угоду ударом по миру і великою перемогою тероризму. Також із критичними заявами виступили кілька політиків та речників міністерств. Вони нагадують: лише напередодні лідер Хамасу Ісмаель Ханія засудив убивство Усами Бін Ладена спецслужбами США. 

  Ігаль Палмор, речник міністерства закордонних справ Ізраїлю: "Для палестинців цю угоду можна розцінити лише як деструктивну. Ми не можемо зрозуміти, як терористичне угруповання, яке пишається своєю терористичною діяльністю, може стати частиною палестинського уряду і передбачати хоча б найменші зв’язки з Ізраїлем".

  Лідери світових держав поки що утримуються від коментарів щодо перемир’я між Фатхом та Хамасом. Або ж висловлюються стримано. Так, речник Держдепартаменту США заявив, що Сполучені Штати спершу дочекаються майбутнього формування перехідного уряду. І вже тоді - зроблять заяву з певних питань. Зокрема - щодо фінансової допомоги Палестинській автономії.

  Нонна Стефанова "5 канал".

  Попередній матеріал
  Історичну угоду про об`єднання ухвалили в Каїрі ФАТХ і ХАМАС
  Наступний матеріал
  Другий день у Радбезі обговорюють Лівію
  Теги: