Другий день у Радбезі обговорюють Лівію

  У ці хвилини у Нью-Йорку - Рада безпеки ООН заслуховує звіт Міжнародного кримінального суду у лівійській справі. (Ви можете бачити це наживо). Презентує документ - генеральни йпрокурор суду Луїс-Морено Окампо. Подробиці поки що невідомі, але напередодні телеканал "Аль-Арабія" повідомив: Гаага може видати ордер на арешт Муаммара Каддафі і його найближчого оточення. Це вже другий день у Радбезі обговорюють Лівію. Напередодні - йшлося про можливість мирної угоди між Муаммаром Каддафі та повстанцями.

  Не очікуючи на звіт Гаазького трибуналу, Радбез зібрався на засідання. Заслухали - спеціального посланця ООН у Лівії, Абдель Ілаха аль-Хатиба. Він повідомив: обидві сторони лівійського конфлікту готові  до перемир`я. Але його умови - наразі нереальні. Каддафі вимагає негайно припинити операцію НАТО, а повстанці - терміново усунути полковника від влади.

  Адбель Ілах аль-Хатиб, спеціальний посланець ООН у Лівії: "У Триполі мене запевнили: тільки-но НАТО зупинить атаки, уряд розпочне діалог щодо виборів та конституційної реформи. З іншого боку - перехідний уряд називає неодмінною умовою перемир`я - усунення від влади Каддафі та його родини".

  До відставки Каддафі закликають - Сполучені Штати, Велика Британія та Франція. Долучилася до вимог - і Туреччина. Тамтешній прем`єр Таїп Ердоган навіть підготував власний план перемир`я. Оголосить його міністрам закордонних справ НАТО - у Римі, завтра - уже після оприлюднення звіту Гаазького суду і можливого ордеру на арешт Муаммара Каддафі.

  Халед Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Доля Муаммара Каддафі - не стосується турецького прем`єр-міністра. Це - справа лівійського народу!!! Лише він може вирішити долю своєї країни... У нас є докази, що свідчення проти Каддафі, які розглядав суд у Гаазі, - неправдиві. Це - або неперевірена інформація, або відредаговане відео, або відретушовані фотографії. Повторюся, у нас є всі необхідні докази".

  Не сумнівається у правдивості зібраних матеріалів - генеральний прокурор гаазького суду - Луїс Морено-Окампо. Не розкриваючи подробиць звіту, він розповів: має докази численних злочинів, здійснених режимом Каддафі. Зокрема, масових арештів та розстрілів демонстрацій. За словами прокурора, силовики викрадають та катують людей за самою лише підозрою у лояльності до повстанців. Чисельність загиблих за останні три місяці конфлікту у звіті оцінили у 700 людей. У Триполі називають - учетверо меншу кількість.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  На вулиці Ґази вийшли тисячі людей з гаслами: "Хай живе національна єдність"
  Наступний матеріал
  Герої війни на світлинах
  Теги:
  Loading...