аеропорт
аеропорт Shutterstock

На тлі глобальної вакцинації: перелік країн, що дозволили в'їзд мандрівникам, які щепилися від COVID-19

  Читайте по-русски
  Варто зазначити, що послаблення не скасовують візових норм та інших заборон на в'їзд, які продовжують діяти через пандемію

  У світі наразі проходить глобальна вакцинація від коронавірусу. Під час відпускного сезону 2021 перевагу можуть отримати туристи, які встигли зробити щеплення від COVID–19. Уже кілька країн пом’якшили обмеження для вакцинованих мандрівників.

  Варто зазначити, що послаблення не скасовують візових норм та інших заборон на в'їзд, які продовжують діяти через пандемію.

  З 19 лютого 2021 для в'їзду до Ісландії діють нові правила, згідно з якими більшість туристів мають здати два тести на COVID-19 та відбути п'ятиденний карантин між ними.

  Однак від цих зобов'язань звільняються дві категорії людей:

  • громадяни країн Євросоюзу та ЄАВТ (Європейська асоціація вільної торгівлі, куди входять Ісландія, Норвегія, Швейцарія і Ліхтенштейн), які раніше перехворіли на COVID-19 і можуть підтвердити це результатами ПЛР-тесту або тесту на антитіла;
  • щеплені від COVID-19 громадяни будь–яких країн, що можуть надати  "чинний міжнародний сертифікат" про те, що пройшли повний курс вакцинації препаратом, схваленим на міжнародному рівні (регуляторними органами ВООЗ або ЄС).

  До схвалених вакцин Ісландія наразі відносить три препарати:

  • Pfizer-BioNTech (2 дози з інтервалом 19-42 дні)
  • Moderna (2 дози з інтервалом щонайменше 28 днів)
  • AstraZeneca, зокрема і вироблений в Індії препарат Covidshield (2 дози з інтервалом 4-12 тижнів).

  У правилах також вказано важливе застереження: безпосередньо свідоцтво про вакцинацію не дає права на в'їзд громадянам тих країн, для яких кордони Ісландії поки закриті через пандемію.

  З 18 січня 2021 року в Румунії діє правило, згідно з яким від вимог 14-денного карантину після в'їзду звільняються ті, хто пройшов повний курс вакцинації від COVID–19.

  При цьому після другого щеплення має пройти не менш як 10 днів.

  Курортна острівна держава Сейшельські Острови, розташована на схід від Африки, сподівається вже до середини березня прищепити більшу частину свого дорослого населення (до 70%) і повністю відкритися для туристів з усіх країн світу (хоча їм все ж таки доведеться здавати тести після прибуття).

  Поки ж Республіка Сейшельські Острови відкрила свої кордони для тих мандрівників, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19. Друга доза вакцини має бути введена не пізніше ніж за 14 днів перед прильотом на Сейшели, йдеться в правилах для туристів.

  Однак такий "вакцинний сертифікат" не звільняє гостей від необхідності мати на руках негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше ніж за 72 години до прибуття в країну.

  В Естонії діє правило, яке зобов'язує мандрівників з країн з високим рівнем поширення COVID-19 провести 10 днів у карантині.

  Однак з початку лютого такий захід скасовано для двох категорій мандрівників:

  • людей, які перехворіли COVID-19, (але не більш як шість місяців тому) – повинна бути медична довідка естонською, російською або англійською мовами;
  • були вакциновані від COVID-19, але з моменту введення останньої дози пройшло не більше ніж шість місяців.

  З 1 лютого Грузія дозволила вільний в'їзд всім іноземцям, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19 будь-якою вакциною.

  Без такого сертифікату до країни зараз можуть в'їжджати лише громадяни країн ЄС, Ізраїлю, Швейцарії, США, Саудівської Аравії та ОАЕ. У такому випадку від них вимагається мати негативний ПЛР-тест на коронавірус і здати його повторно на третій день перебування в країні.

  У Польщі 10-денний карантин скасували для вакцинованих гостей лише з обмеженого списку країн – і України в ньому немає. Крім держав ЄС, це Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, Грузія, Японія, Канада, Нова Зеландія, Таїланд, Південна Корея, Туніс, Австралія.

  Якщо ж у громадян цих країн немає щеплень, вони зобов'язані відбути 10 днів карантину або надати негативний результат тесту на COVID-19 після прибуття, якщо результат був отриманий за 48 годин до в'їзду.

  Аналогічно до Польщі, Словенія дозволила з 13 лютого 2021 року вільний в'їзд вакцинованим громадянам чи постійним мешканцям вузького списку країн – поки це тільки держави ЄС. 

  Як повідомляв 5.UA, у МОЗ заявили, що вакцини від коронавірусу вже роз'їхалися по регіонах

  Попередній матеріал
  Тарифи на комуналку та субсидії: що буде з цінами з 1 березня
  Наступний матеріал
  Перший американо-український кібер-саміт з питань приватності та відповідності стандартам стартує 25 лютого
  Loading...

  Європейські країни знову закривають кордони – через зростання хворих на коронавірус

  Грузія дозволить вільний в'їзд усім іноземцям, які вакциновані від коронавірусу

  Австралія може закрити свої кордони для туристів до 2022 року

  Україна оновила карантинну мапу: до "зеленої" зони повернулася популярна серед українських туристів країна

  У КМДА повідомили, скільки втратила туристична сфера Києва через карантинні обмеження

  Самоізоляція в старовинному маєтку: як Італія рятує туризм під час COVID-19