На саміті Африканського союзу знову обговорюють шляхи врегулювання кризи в Лівії

  Нова спроба залагодити конфлікт у Лівії дипломатичним шляхом. Африканський союз на саміті в Ефіопії обговорює кризу в країні. Дипломати вкотре закликають сторони до мирних переговорів. Тим часом, у самій Лівії протистояння триває. армія Каддафі завдала нових ударів по Місураті. Щонайменше троє мирних мешканців загинули.

  Від нових обстрілів мешканці Місурати ховаються у мечетях. Очевидці свідчать: армія Каддафі стріляла по порту міста. Там багато людей чекають на евакуацію до Бенґазі. Лівійський уряд відкидає звинувачення в умисних убивствах мирних мешканців. Офіційна Лівія обвинувачує у загостренні конфлікту навколо Місурати опозицію.

  Халід Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Вожді племен, які проживають навколо Місурати, неодноразово закликали нас припинити вогонь, щоби вони могли провести власні перемови з опозицією. Але коли ми дослухалися до їхніх прохань - повстанці почали нас атакувати. НАТО лише ускладнює ситуацію у Місураті, блокуючи підходи до міста з моря. Звісно, у такій ситуації у місті виникають перебої з постачанням найнеобхіднішого".

  У місті дійсно бракує пального та харчів. Купити свіжі овочі неможливо. Втім, мешканці Місурати кажуть - такі незручності вони готові терпіти.

  Ахмед Сулейман, автовласник: "Ми можемо витримати годину-півтори у черзі за бензином. Необхідно йти на певні жертви. Ми готові заплатити за перемогу повстанців своєю кров`ю".

  Ахмед Гонбаш, власник овочевого магазину: "Відколи почався конфлікт, нам перестали підвозити свіжі овочі та фрукти. Те, що не зіпсувалося, ми заморожуємо".

  Світ не полишає спроби врегулювати конфлікт у Лівії і дипломатичним шляхом. У Ефіопії відбувся саміт країн Африканського союзу, присвячений кризі у країні. Його учасники вважають, що втручання НАТО не вирішило проблеми. Вони вкотре закликали сторони конфлікту припинити вогонь і почати мирний діалог. Втім, на думку повстанців, це неможливо.

  Алі Зубеді Абдалла, представник повстанців: "Мир неможливий, поки при владі у Лівії Каддафі. Він не людина миру, він втілює у собі війну та руйнування".

  Тим часом, протистояння у Лівії триває. Повстанці скаржаться на брак зброї та припасів. Білий дім вже заявив: Сполучені штати дадуть лівійським повстанцям 25 мільйонів доларів. Гроші підуть на закупівлю харчів, медикаментів та наметів для лівійської опозиції.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Житомирщині селяни погрожують протестами через вирубування лісу [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Італія та Франція вимагають перегляду Шенгенської угоди
  Теги: